Soru - Cevap

Sırt Ağrısı Hangi Masaj Teknikleri İle Hafifler

Sırt Ağrısı Çekenler Hangi Masaj Teknikleri İle Rahatlayabilir

Soru Gönderen: Nilgün CEYLAN

Hocam merhaba ben 23 yaşında bir bayanım sırt bölgemde aşırı derecede ağrılarım oluyor bu ağrılar bazen o kadar çok oluyor ki olduğum yerde iki büklüm kalabiliyorum. Bu da bende artık oturuş bozukluğuna neden olmuş durumda sizden ricam Sırt ağrısı çekenler hangi masaj teknikleri ile rahatlayabilir bunu açıklayabilir misiniz?

Uzman’nın Cevabı

Sırt ağrıları genellikle duruşla ilgili olmaktadır. Tabiî ki biraz hayatında zorluklarından koşuşturmadan beden pozisyonumuzu ve o beden pozisyonumuzu dik tutmayı ihmal ediyoruz egzersizler yapamıyoruz oysa duruş ve hareketlilik bunlar çok önemlidir. Sırttaki ağrılar şimdilerde klimalı ve havalandırmalı yani sıcak soğuk farklılıklarının olduğu ortamlarda bulunan kişilerde sıklıkla görülüyor sonuç olarak ise yaz kış fark etmiyor ve bu sayede bir takım tutulmalar yaşayabiliyoruz yani demek istediğim ısı farkı da sırt ağrılarında çok önemli bir faktördür. Sırt ağrılarında aslında boyun ile kuyruk sokumu arasında etkileşim vardır burada uygulayacağımız en güzel masaj tekniği bölgesel masajdır. O kasların üzerinde bir takım noktasal baskılar uygulanmalıdır. Kaslar kasıldığı zaman içine kan dolaşımı akımına engel olur bu da en büyük sıkıntılardan bir tanesidir. O yüzden masajlar kasların aralarının açılıp oksijenlenmesini ve kanın oralara girmesi rahatlatacaktır. Buna göre de bir takım hareketler uygulanır

SIRT AĞRISI İÇİN MASAJ TEKNİĞİ

Burada sadece sırt ağrısı çektiğiniz bölge değil de tüm vücudunuza masaj yapmanız etkili olacaktır. Çünkü kaslar birbiri ile bağlantılıdır ve başka bir yerdeki kasın yaratmış olduğu ağrıyı sırtınızda hissediyor olabilirsiniz. Klasik masaj çok iyi gelir bunun yanı sıra derin doku masajı iyi gelir sıcak uygulamalar ve sıcak taş terapisi iyi gelebilir. Masajların haricinde refleksoloji yani alan terapisi ile noktasal çalışma sırt ağrılarınıza çok iyi gelebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 4,75 / 5)

Yorum Yap