Soru - Cevap

Thai Masajının Kişiye Nasıl Bir Faydası Vardır

Thai Masajının Kişiye Nasıl Bir Faydası Vardır

Soru Gönderen : Nergiz SAYGI

Hocam merhaba ben thai masajı hakkında olumlu bir çok yorum duydum ama açıkçası bunların hiçbirine pek itimat etmedim. Yanlış bilgilenmemek içinde sizden thai masajı hakkında bilgi almak istiyorum acaba nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?

Uzmanın Cevabı

Aslında çok iyi düşünmüşsünüz çünkü thai masajı hakkında olumlu yorumların olduğu kadar olumsuz yorumlarda yer alıyor. Tabiî ki bu yorumları da thai masajı hakkında hiçbir şey bilmeyen insanlar yapınca da böyle yersiz bir bilgi kirliliği ortalıkta dolaşıyor. Bu güzel düşüncenizden dolayı sizi kutluyorum. Ve size şöyle cevap vermek isterim.

Thai masajı zihnin ve ruhun tedavisine dayanmaktadır. Yani tam anlamıyla bedeninizi doğru kullanma terapisidir. Bu masajın önemi insan vüxudunda akan ve insana hayat veren enerji alanlarının tedavi edilmesidir. Thai masajı aslında herkesin bildiği yoga ile biraz olsun eşleşmektedir ikisinde de baktığınız zaman Budist esintiler vardır.

Thai masajında vücudun enerji hattına sen denilmektedir ve bunlar insan vücudunda 70.000’ in üzerinde olduğu söylenmektedir. Burada yapılan şey avuç içlerine ellere, parmaklara, kollara ve dirseklere yapılan basınçlardır. Bu yapılan basınçlara odaklanılarak bir çalışma yapılır çünkü burada uygulanan basınç sonucunda gerilmiş kaslar serbest bırakılmaktadır.

Genel olarak yapılış şekline değinirsek.

  1. Masajı alan kişi sırt üstü yatar ve ön kısımdan masaj uygulanır
  2. Vücudun her iki yan tarafına ve sırt tarafına masaj uygulanır
  3. Oturma pozisyonunda masaj uygulanır

Bu üç pozisyonda thai masajı gerçekleştirilebilmektedir.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 3,33 / 5)

Yorum Yap