Soru - Cevap

Tıbbi Masaj Kimlere Uygulanır

Tıbbi masajın kimlere uygulanacagı hakkında bilgiler içeren yazımızın görseli

Soru Gönderen: Aşkın DAĞDELEN

Hocam ben kısa zaman içerisinde bir ameliyat oldum kol ve bacaklarımda ara ara şişmeler meydana geliyor bunun için uygulanabilecek bir tıbbi masaj yöntemi varmıdır bilgilendirebilirmisiniz?

Uzmanın Cevabı

Öncelikle tıbbi masajın anlamını bilmekle başlayalım dilerseniz yazımıza. Tıbbi masaj hasta veya yorgun olan organın rehabilitesi için yapılan bir masaj türüdür. Buradaki amaç organın hastalanmadan önceki haline geri dönmesi için sadece yüzeysel olarak yapılmasıdır. Genellikle sistemik ve mekanik enerji ile derinlere inilerek uygulanmaktadır.

KİMLERE UYGULANIR?

Genellikle omuzlarında kol ve bacaklarında şiddetli ağrıları olan kişilerde etkilidir.

Eğer ki ağrılar romatizma kaynaklı değilse herkese uygulanır

Herhangi bir ameliyat sonrasında kasların zayıf ve güçsüz kalması ve onları yeniden sağlıklı olduğu dönemlerdeki gibi aktif hale getirebilmek için

Herhangi bir nedenden dolayı kolu veya bacağı kırılmış ve bu kırık sonrasnda kas iskelet sisteminde meydana gelen sertleşmelere karşı sertleşen kasların gevşemesi amaçlı

Beyin ve sinirlerde meydana gelen hasar sonucunda yatağa bağımlı yani felç olan kişilerde

Hareket sisteminin de dışında kol ve bacaklarda şişmeler meydana gelmiş kişilerde.

Bu yukarıda belirttiğimiz nedenler ve durumlar doğrultusunda yapılan masaj uygulaması oldukça rahatlatıcı ve tedavi edici özelliktedir. Ancak burada en dikkat edilmesi gereken şey bu masajı yapan kişinin tamamen profesyonel anlamda çalışıyor olması. Özellikle bir fizyoterapist gerçekten bu konuda oldukça iyi bir çözümdür.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 3,25 / 5)

Yorum Yap