Avrupa Yakası Masaj Salonları

Zeytinburnu İlçesindeki Masaj Salonları

Masaj Salonu

İstanbul’un Zeytinburnu İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Zeytinburnu İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Bu ilçe için henüz bir ilan açılmamış, Size yardımcı olamadıgımız için üzgünüz. Dilerseniz üst menüden Masaj Salonları linkimizi takip ederek, diğer ilçelerdeki konumu size en yakın masaj salonlarını bulabilirsiniz

Bunları Biliyor Musunuz?

Koruyucu tedavi yöntemleri arasında olan masaj, insan vücuduna bakım ve rahatlama sağlamaktadır. Keyif vermesi nedeniyle tercih edilen masaj uygulandığı alanda uyarma işlemi sağlayarak psikolojik ve fizyolojik etki yaratır.

Masajın insana sağladığı yararlar saymakla bitmez. Örnek verecek olursak kaslara yönelik yapılan masajlarda yorgunluk giderilir. Fiziksel yorgunluk giderilir. Hareketsizlik rahatsızlıkları giderilir. Sırt ve omurga ağrıları dindirilir.

Selülit tedavisinde de masajdan yararlanılır. Uykusuzluk çeken kişilerde uygulanmasıyla psikolojik rahatlama yaşanır ve rahat uykuya dalma gözlenir. Baş ağrıları giderilir. Farklı nedenlerle oluşan yüz felçlerinde akut devre sona erdikten sonra da masajın etkilerine başvurarak tedavi edilir.

Masaj uygulandığında ısı artışıyla kan dolaşımının hızlanması ve baskıyla vücuttaki bazı hormonların salgılanmasının artması görülür. Eski devirlerden beri başvurulan tedavi yöntemi masaj organizmalarda farklı şekillerde yararlanmayı sağlar. Masaj uygulanma alanı geniş bir yöntem olsa da en çok tercih edileni masaj merkezleridir.

Zeytinburnu İlçesinin Tarihi

Tarihsel süreçte sayısız kültüre ev sahipliği yapan Zeytinburnu ilçesi, 1957 yılında İstanbul ilçesi olmuştur. İstanbul’a 14. ilçe olarak katılmıştır. Günümüzde Zeytinburnu Belediye Başkanlığı çalışmalarını eskiden askeri hastane olarak kullanılan tarihi binada sürdürüyor.

Ulaşım İmkanları

Ulaşım bakımından Zeytinburnu oldukça rahat bir ilçedir. Konumu itibariyle E-5 karayolu ve demiryolunun geçtiği alanlarda bulunuyor. Otobüs, tren, minibüs, hafif metro ve tramvay ile ilçeye ulaşım yapılabiliyor. Hafif metro kullanılarak havalimanına ve otogara ulaşılabilir. İstanbul’un Taksim, Eminönü, Bakırköy ilçelerinden İETT otobüsleri kullanılarak da Zeytinburnu’na kolayca gidilebiliyor.

Gezilecek Yerler

Yer aldığı konum itibariyle Zeytinburnu çok fazla gezilecek alana sahiptir. Sahil yolunun olmasıysa ilçeyi önemli kılıyor. Yeşillik alanlardan, spor parklarına, piknik alanlarına kadar çok sayıda gezilecek yere sahiptir. Gezilecek bazı yerleri şöyle sıralamak mümkündür;

-Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Camii

-Kazlıçeşme

-Yenikapı Mevlevihanesi

-Seyyid Nizam Teknesi

-Merkez Efendi Türbesi

-Erikli Baba Tekkesi

-Balıklı Rum Kilisesi ve Balıklı Ayazması

-Abdülbaki Paşa Kütüphanesi

-Merkez Efendi Hamamı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yorum Yap