Masaj Ansiklopedisi

Zayıflama Masajı ile Selülit Yağlarını Eritme

Selülit ve Zayiflama Masaji

Zayıflama masajı aslında selülit masajı diye bilinir. Hoş bir tarafı olmayan selülit yağlarının görünümünü azaltmak için kullanılan terapinin bir türüdür. Hücresel deri yüzeyine yakın olan bir yağ tipinde yağ hücreleri belirgin bir şekilde süzme peynir görünümüne yol açar ve altta yatan deri yapısı bastırılır. Selülit kalça, uyluk ve mide bölgesinde en belirgin olarak görülür. Zayıflama masajının odak noktası ise her yerdir. Bölgesel ya da tamamen uygulanan bir eylemi kapsamaktadır.

 

Zayıflama masajı ile selülitlerden kurtulun

Zayıflama masajı ile selülitlerden kurtulun

Zayıflama masajı sırasında, masaj terapisti kendi ellerini etkilenen bölgeyi yönetir. Bazen de silindir bir malzeme ile daha derin ve daha yoğun masaj deneyimi sağlanır. Birçok zayıflama masajında yaş yakan yağlar ve yosun gibi bazı malzemeler kullanılır. Hücresel masaj tipinin başka tipi olan bu uygulamada nane gibi uçucu yağlar da çok sık kullanır. Bu yağlar etkilenen alanın görünümünü iyileştirmek yardımcı olan uyarıcı özelliğe sahiptir. Uçucu yağlar, bir masaj seansı için kokusu ile stresi azaltmaya ve gevşemeye de yardımcı olur. Birçok sağlık tesisleri sağladıkları hizmetlerden biri olarak bu masajı sunmaktadır. Ancak lisanslı masaj terapistleri tarafından yardım almaya özen göstermelisiniz. Onlar kullanılan teknikte kremler ve yağlar ile daha doğru bir uygulama şekli sunar. Yetenekli bir masaj terapisti tarafından uygulanan zayıflama masajı teknikleri ile selülit yağlarınızdan kurtulmak noktasında tatmin edici sonuçlar alma olasılığını artacaktır. Birçok kişi için, eğitimli bir masaj terapisti maliyet nedeniyle çok sık tercih edilmez. Bunun için zayıflamak için çeşitli haplar ya da diyetlere başvurulur. Elbette diyet yapmak ve aynı zamanda zayıflama masajı yaptırmak sizi sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuca ulaştıracaktır. Bunun dışında çeşitli kremler ile de yağ yakımı sağlanmaya çalışılır. Ancak sağlıklı ve güzel olmak isterken sağlığınız ile oynamamaya dikkat etmelisiniz.

Tedavi olurken kafein içeren selülit kremleri ile geçici selülit görünümünü iyileştirmek etkilidir. Bu rahatlamanıza ve istekli olmanıza yardımcı olurken anı kurtaraktır. Tedavi sürecinde de sizlere sunulacak olan çeşitli kremlerden yardım alabilirsiniz. Doğru krem ve zayıflama masajı uygulaması ile selülit yağları yakımı hızlanacaktır. Dolaşımı hızlandırmak için düzenli olarak spor yapmak ise çok hızlı şekilde vücudunuzu şekle sokacaktır.

 

Zayıflama Masajı ile nasıl kilo verilir ?

2 Yorum

  • vucüdumuzdaki yağların erimesi için ne sıklıkla masaj yaptırmamız gerekiyor ? masaj yaptırmak kesin çözüm oluyor mu yoksa yine spor ve diyet uygulamak gerekiyor mu ?

    • Merhaba Büşra hanım ; masaj yapılacak bölge, yağ oranını ve kilonuzu bilemedigimiz için bu sorunuzun cevabını tam olarak veremiyoruz ama spor olmazsa olmaz.

Yorum Yap