Masaj Ansiklopedisi

Yüz Masajı ve Egzersizleri

Yüz Masajı ve Egzersizleri

Yüz egzersizi ve masajı

Yüz egzersizi ve yüz masajını yapmak için zamanın aslında çok önemi yoktur. Önemli olan tek şey, her gün düzenli olarak yüz egzersizi ve masajının uygulanmasıdır. Yüz egzersizi ve masajını uygulamak için kendinize biraz zaman ayırın ve sessiz bir ortamda yalnız kalın. Sonra yüz egzersizi ve masajı için rahat bir pozisyon seçin, istiyorsanız otururun, istiyorsunuz da ayakta durun – bunun önemi yoktur. Önemli olan tek şey rahat olmanızdır. Sonra yapmanız gereken şey ise yüz cildinizi masaj ve egzersiz yapacağınız bölgeyi nemlendirici krem ile nemlendirmektir. Daha sonra ise 5 kez derin nefes alın. Ve artık yüz egzersizi ve yüz masajını yapmaya başlayabilirsiniz.

Yüz egzersizi nasıl olur?

Yüz egzersizi nasıl olur

Yüz egzersizi nasıl olur

Yüz egzersizleri ve yüz masajında ilk sırada göz çevresi vardır. Göz kenarlarında bulunan kırışıklıkları yok etmek ve göz kapaklarını güçlendirmek için yapılması gerekenler: önce gözlerinizi kapatıp, sonra da göz kapaklarının serbest kalmasını sağlayın. Gözünüzü kırparak burnunuzun ucuna bakın; bir süre bekledikten sonra gözünüzü açarak tam önünüzde duran bir noktaya sabit bir şekilde bakın. Bu işlemi 5 saniye sürdürün. Ve daha sonra aynı şeyleri 5 kez tekrarlayın. Göz çevresindeki siyah çizgilerin ve gözlerdeki şişkinliğin giderilmesi için nişan yüzüğü taktığınız parmağınızı alt göz kapağınızın hemen altına yerleştirin, sonra gözlerinizi kapatmaya çalışırken hafif bir şekilde parmağınızı alt göz kapağınızın hemen altına yerleştirin. Daha sonra gözlerinizi kapatmaya çalışırken hafif bir şekilde parmağınızın bulunduğu noktaya bastırın.

Alnınızdaki kırışlardan kurtulmak için baş ve orta parmağınızı kaşlarınızın üzerine koyun. Sonra ellerinizi şakaklarınıza doğru hafifçe çekin ve bu işlemi yaparken ellerinizi şakaklarınıza doğru hafifçe çekin ve gözlerinizi kapatın. 5 saniye bu şekilde bekleyin ve bunu 5 kez tekrarlayın.

Dudaklar ile yüz egzersizi

Dudaklar ile yüz egzersizi

Dudaklar ile yüz egzersizi

Yüz egzersizi ve yüz masajında sıra dudaklara geldi. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için önce ağzınızı kapatın, daha sonra baş ve işaret parmağınızla dudaklarınızı sıkın. Ortadan başladığınız bu işlemi kenarlara doğru devam ettirin, kenara geldiğinde ise yeniden ortaya dönün, bu işlemi 2 dakika boyunca tekrarlayın. Gülerken dudaklarınızın çevresinde kırışıklıklar olduğunu görürsünüz ve bu kırışıklıkları gidermek istiyorsanız, baş ve işaret parmağınız kullanarak, bu kırışıklıkları hafifçe çimdikleyin. Bu işlemi de yine diğer işlemler gibi iki dakika boyunca uygulamak gerekir. Elmacık kemiklerinizi yumuşatmak istiyorsanız, dudaklarınızın köşe kısmından başlayıp yanağınız boyunca baş parmağınızla baskı yapın. Bu süreci elmacık kemiklerinizin dış bölgesi boyunca uygulayın. Eğri çizgi ile 2 dakika boyunca gösterilen yüz masajını yapın. Sonra ise yüzünüzün her bölgesine masaj uygulayın ve gözlerinizi kapatıp derin bir nefes alın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yorum Yap