Masaj Ansiklopedisi

Yüz Masajı – Hollywood Yıldızlarının Güzellik Sırrı!

Yüz Masajı - Hollywood Yıldızlarının Güzellik Sırrı

Muhtemelen siz de cildi temizleyip, nemlendirici krem ​​sürmek ve haftada bir kez maske yapmanın güzelliğinizi korumak için yeterli olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak ünlülerin Dermatoloğu olarak bilinen Nicholas Cossa’nin tavsiyelerini öğrendikten sonra yüz masajının güzellik için ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.

Kate Moss ve Kate Uinslet ile çalışan Nicolas her gün yüz masajı yapmanın cilt sarkmasını önlediğini, ayrıca kırışıklıkları azalttığını söylüyor.

Hollywood yıldızlarının güzel yüz derisine sahip olmak için her gün uyguladıkları bu yüz masajın sırlarını sizler için araştırdık.

Nicolas COSSA bu mucizevi masaj sırasında “Sanctuary SPA’nın Therasist s Secret Facia Oil” adlı üründen kullanıyor. Ancak siz istediğiniz yüz yağı ile bu masajı yapabilirsiniz.

 

  1. Avucunuza 3 damla yağ dökün ve ellerinizi ovuşturarak yağı el içinize yayın.
  2. Gözlerinizi kapatın ve ellerinizi yüzünüze dokundurup, derin nefes alın.
  3. Avucunuzu yanaklarınızın üzerine koyun ve kulaklara doğru sanki süpürürmüş gibi ellerinizi hareket ettirin. Bu hareketi 6 kez tekrarlayın.
  4. Parmaklarınızın ucuyla yüzünüzün merkezinden yukarıya doğru masaj yapın. Bu hareketi 6 kez tekrarlayın. Masaj biraz sert olmalıdır. Öyle ki, hareketi 6 kez tekrarladıktan sonra aynı bölgede kızarıklık fark edilmelidir.
  5. Bu masajın en önemli parçasıdır. Bu zaman kulaklardan başlayarak tüm çene bölgesi biçime getirilir. Orta parmakla, işaret parmağınızı bükün ve kulakların dibinden başlayarak aşağı doğru tüm çene bölgesini masaj yapın.
  6. Yüzünüzdeki hafif çizgi ve kırışıklıklar kurtulmak için parmak uçları ile kaşlarınızın ortasından başlayarak yukarıya doğru masaj yapın. Bu hareketi de 6 kez tekrarlayın.
  7. Boyun bölgesinin sık olmaması için bir miktar yağ ile aynı bölgeyi aşağıya doğru masaj yapın.
  8. Avucunuzla sıkı şekilde dekolte bölgesinden omuzlara doğru masaj yapın. Bunu her iki tarafa 3 kez uygulayın.
  9. Sonda yağla ellerinizin üzerini masaj yapın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap