Masaj Ansiklopedisi

Yerinde Masaj Hizmeti

Ofiste Masaj Hizmeti

Yerinde masaj, iş yaşamında mesai saati içerisinde çalışan kitleye uygulanan, zamandan tasarruf ederek kısa sürede uygulanması hedeflendiğinden mobil masaj türüdür. İlk olarak 80’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkan bu masaj türü, gün boyunca masa başında çalışmakta olan bireyler için geliştirilmiştir.  Masa başı çalışanlara yönelik tasarlanan yerinde masaj, özel koltuğuyla uygulanan bir masaj türüdür.

Hedef kitlesinin iş yaşamındaki bireylere yönelik olması nedeniyle hizmet koşulları kısa zamanda, minimum rahatsızlık ve en etkili kazanım vermeyi hedefler. Yerinde masaj özellikleri şunlardır:

-Yerinde masaj mesai saatlerinde uygulanan, seansları bakımından kısa süreli olan bir masaj türüdür.

-Uygulamasının ofiste veya iş yerinde yapıldığı masaj, çalışma düzenini bozmayacak özelliktedir.

-Sıvı ya da katı masaj maddeleri kullanılmadan bireyin günlük kıyafetleriyle giyinik olarak uygulanır.

-Yerinde masaj yalnızca baş, boyun, el ve kollara teması içerir. Bu bölgeler dışında cilde doğrudan bir temas yoktur.

-Yerinde masaj ekipmanlarının tamamı taşınabilir ve yer değiştirilebilir özelliktedir.

Bu özellikleri sayesinde yerinde masaj tüm kurumlara uygunluk gösterir, zahmetsizdir ve kuruma kısa sürede kazandırılabilir.

Yerinde masajı tercih edilmesinde en önemli etken personellerin, sağlıklı ve enerjik vücut yapısına sahip olmasıyla, daha iyi çalışma sergileyecek olmalarıdır. Bu tür aktivitelerin, çalışanın performansını olumlu yönde etkileyeceğinin farkında olan şirketler, ekonomik ödenekler ile çalışan motivasyonunu arttırma yolunu seçmekte ve dolaylı olarak çalışma verimliliğini arttırmaktadır. Çalışan üzerindeki etkileri nedeniyle şirketler İnsan Kaynakları programlarında Yerinde Masaj’a yer vermeye başlamıştır.

Yerinde Masaj, çalışma koşullarına olumlu yönde destek olarak çalışanın performansını arttırmaya yardımcıdır. Böylece firmanın kurumsal anlamda çalışandan verim alma oranı artmaktadır. Verimle doğru orantılı olarak firma finansal karlılığındaki artışı gözlemlemektedir. Yerinde masajın firmalara uygunluğu ve çalışana etkisi dünyaca kabul görmüştür.

Yerinde Masajla İlgili Bilgiler

Masaj Nasıl Uygulanır?

Mobil masaj hizmeti olarak bilinen Yerinde Masaj, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylanmış Akademik Masaj Eğitimi diplomasına sahip masaj konusunda uzman kişilerce uygulanır. Masaj uzmanları özel masaj koltuğu ve diğer ekipmanlarıyla işyerine gelmekte ve 5 dakikada uygulamanın yapılabilmesi için ortam hazır hale getirilmektedir. Masaj anında kullanılan koltuk, cenin pozisyonuna uygun olarak üretilmiştir. Bu pozisyonun özelliğinin insanın en doğal ve rahat ettiği duruş özelliğini taşıyor olmasıdır. Yerinde Masajın ekipmanları taşınabilir ve ergonomik özellikte olduğundan, aynı binanın farklı lokasyonlarında ihtiyaca yönelik hizmet sağlanabiliyor.

Yerinde masajın tercih edilme oranının fazla olmasını sağlayan en önemli özelliği giyinik uygulamasının olması ve uygulamada sıvı ya da katı masaj maddelerinin kullanılmasına gerek duyulmamasıdır. İşyerinde çalışan bireyler çalışma kıyafetleriyle Yerinde Masajın etkilerinden yararlanabiliyor. Herhangi bir özel kıyafeti bulunmazken, giyinik halde uygulanan bir masaj türüdür. Çalışma ortamını etkileyecek özellikleri barındırmaz ve kısa bir süre içerisinde uygulama tamamlanır. Cilde doğrudan bir temas yoktur. Baş, boyun, kol ve ellere uygulanır ve rahatsızlık verecek bir teması bulunmaz.

Yerinde masaj uygulamasından önce çalışanların masajdan yararlanmasına engel bir durum olup olmadığını anlamak amacıyla form doldurulması zorunluluk teşkil ediyor. Formdaki kişisel bilgilere istinaden Yerinde Masaj uygulamasına engel durumlar varsa tespit edilir. Böylece olumsuzluk teşkil edebilecek olan en küçük risklerin önüne geçilmiş oluyor.  Bu tür durumlarda Yerinde Masaj’ın uygulanabilmesi için doktor görüşü önem taşır.

Yerinde Masajı Kimler Uygular?

 

Yerinde Masajı Kimler Uygular

Yerinde Masajı Kimler Uygular

Yerinde Masaj akademik masaj türleri arasındadır. Bu özelliği bakımından uygulanması da masajla ilgili yeterli bilgiye sahip olan uzmanlar tarafından uygulanır. Hizmet veren masaj uzmanları, mesleki ve kariyer olarak masajı kabul etmiş kişilerdir.

Yerinde Masaj kadın ya da erkek işinde profesyonel olan uzmanlarca yapılır. Masaj konusunda profesyonel olan uzmanlar T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylı diplomaya sahip olan kişilerdir. Akademik olarak Temel Masaj Eğitimini aldıktan sonra uzmanlar Masaj Yemini etmiş, masaj alanında eğitimlerini tamamlamışlardır. Ayrıca Yerinde Masaj uygulaması hizmeti veren kurumumuzca İnsan Kaynakları’nın görüşmeleri sonrasında kabul edilmişlerdir.

Yerinde Masaj uygulamasını yapabilmesi için öncelikle bireyin Temel akademik masaj eğitimini tamamlamış olması gerekiyor. Daha sonra Yerinde Masaj uygulaması için eğitimlere tabii tutulmaları ve eğitimlerin başarılı olarak tamamlanmasıyla hizmet vermeye hazır hale gelmektedirler.

Yerinde Masaj tekniğini uygulayan ekiplerimizin mesleki bilgeleri, genel kültürleri, temizliğe karşı tavırları, verdikleri hizmet kaliteleri sürekli değerlendirilmeye alınır. Bu değerlendirmeler sayesinde uzmanların yüksek kalite standartlarında hizmet koşullarını sürdürmesi mümkün oluyor.

Yerinde Masajın Faydaları

Yerinde Masajın Faydaları

Yerinde Masajın Faydaları

-Çalışma koşulları nedeniyle uzun süre masa başında çalışan ya da devamlı olarak aynı hareketleri tekrarlama kaydıyla makine başında çalışanlarda meydana gelen fiziksel şekil bozukluklarında azalma görülür.

-Elverişsiz koşullar nedeniyle oluşan fiziksel sorunların yinelenmesini engeller.

-Strese bağlı olarak ortaya çıkan ruhsal ve fiziksel etkiler azalır. Böylece işyerinde görülmesi muhtemel gerginlikler önlenir.

-Dikkati toplamaya yardımcı olmasıyla iş kazalarında azalma görülür.

-Bilgisayar başı işlerde, evrak takibi gibi tekrara dayalı işlerin çalışanda neden olduğu ruhsal sorunlarda kişiye destek niteliğindedir.

-Çalışan verimliliğini arttırmasıyla firmanın kar oranında da artış olur.

-İşverenin çalışana verdiği değeri gösteren bir uygulama olduğundan, çalışanın işyerine bakış açısını olumlu yönde etkiler. Böylece personel bağlılığı oluşur.

-İnsan Kaynakları için ekonomik ve çalışanı motive edici bir uygulamadır.

Yerinde Masaj ile ilgili belirtilenler genel faydalardır. Kurumsal Hizmetler ve Özel Etkinlikler bakımından sunulduğunda daha kapsamlı yararlarının olduğunu fark edeceksiniz.

Yerinde Masajdan Kimler Yararlanamaz?

Yerinde Masajdan Kimler Yararlanamaz

Yerinde Masajdan Kimler Yararlanamaz

Yerinde Masaj’ın uygulamasının sağlığı tehdit eden özelliğinin bulunmamasının yanında bazı özel sağlık durumları masajın uygulanmasını riskli hale getirir. Yerinde Masajın riskli olduğu durumlar şunlardır:

-Vücudun herhangi bir yerinde açık yara olması

-Kısa zaman içerisinde ameliyat geçirilmiş olması

-İltihaplı hastalığın mevcut olması

-Kişinin vücudunda enfeksiyon olması

-Vücudun mantarlı bir dokuya sahip olması

-Hamilelik ya da hamilelik olasılığı

-Kötü huylu kanser şişkinliği

-Bel ya da boyun fıtığı rahatsızlıkları Yerinde Masaj’ın uygulanmaması gereken durumlardır. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda masajın uygulanabilmesi için doktor görüşü önem taşır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yerinde Masaj nedir?

Seansları minimum sürede olan, özel tasarımlı taşınabilir koltukta günlük kıyafetlerle uygulanan, işyerine özgü mobil masaj türüdür.

Yerinde Masaj nasıl uygulanır?

Giyinik olarak uygulanır. Kıyafet değişikliğine gerek duymaz.

Yerinde masajda kıyafetlerim kirlenir mi?

Yerinde Masaj uygulamasında katı ve sıvı vücut yağları kullanılmadığından elbiselerde kirlenme olmaz. Yerinde Masaj vücutta baş, boyun, el ve ayağa baskı uygulayarak yapıldığından aynı kıyafetlerinizle masaj sonrası çalışmaya devam edebilirsiniz.

Yerinde Masaj yeni bir uygulama mıdır?

Yerinde Masaj pek çok farklı masaj özelliklerinin birleşimiyle 80’li yıllarda ortaya çıkarılmış modern masaj türüdür.

“Ergonomik Koltuk” ne anlama geliyor?

Çalışma koşullarına bağlı olarak çalışanın vücudunda ortaya çıkan problemlerin giderilmesini sağlayacak özellikte bir koltuktur. Ergonomik koltuktaki duruş pozisyonu cenin olarak da adlandırılır ve bu pozisyon vücudun en rahat ettiği pozisyondur.

Yerinde Masaj tüm vücuda mı uygulanır?

Yerinde Masaj tüm vücuda değil baş, boyun, kol, eller ve bazen omuz ve sırta uygulandığından bölgesel masaj olarak değerlendirilebilir.

Yerinde Masajın süresi ne kadardır?

Yerinde Masaj işyerinde uygulandığından minimum süreyi kapsar ve 10, 15, 20 dakikalık seanslar halinde değişkenlik gösterir. Özel etkinlikler dahilinde Yerinde Masajdan yararlanılmak istendiğinde seans süresi artabiliyor.

Yerinde Masaj öncesi hazırlık yapılması gerekiyor mu?

Yerinde Masaj uygulaması öncesinde çalışanlardan kişisel sağlık geçmişlerinin öğrenilmesini sağlayacak form doldurulması ve takılarınızın çıkarılması dışında herhangi bir ön hazırlık yapılmaz.

Yeride Masaj hiznetinden kimler yararlanabiliyor?

Yerinde Masaj herkese uygulanabilecek bir masaj türüdür. Ancak bazı riskli durumlar da söz konusu olabiliyor. Bu riskli durumlar hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)

1 Yorum

Yorum Yap