Masaj Ansiklopedisi

Yeni Trend Yılan Masajı

Yılanlı Masaj Yaptırmak Yürek İster

Düşünün ki Uzakdoğu’da bir iş seyahatindesiniz, masaj seansına yazılmışınız. Ağır bir iş gününden sonra tecrübeli masözün bedeninizi yorgunluktan arındıracağı düşüncesi ile elit bir salonda masaj masası üzerine uzanmış bekliyorsunuz, aromatik kokularla neredeyse tam rahatlığa ereceksiniz. Mesele şuradadır ki, söz konusu salonlarda masaj hiç de sıradan bir masaj değil. Sevecen ve güler yüzlü personel beklerken yerine bu mekanlarda sizi masaj edenler yılanlar olacak!

Uzakdoğu’da yılanlar ile yapılan masaj bir hayli yaygın, Çıplak bedeninizde her türlü şekil ve ölçüde, çeşitli renklerde pitonların gezmesinin, dinlenmenin ve negatif enerjiyi üzerinizden atmanın en benzersiz yönteminin, o yörelerde yaşayan halklar tarafından yılanlı masaj olduğu kabul söyleniyor.

Yılanla masaj sırasında adrenalin artıyor ki, bu da metabolizmaya yardımcı olur.

Yılanlı masaj sırasında salgılanan adrenalin stres durumunda iken oluşuyor, bunun da insan vücudu için bir kaç etkisi var.

Stres halinde iken, adrenalinle birlikte diğer bazı hormonlar da salgılanır. Bu hormonlar kalbin çalışmasını yavaşlaştır, kan dolaşımını artırır, basıncı dengeler ve genel enerjiyi artırır.

Masajdan bir süre sonra da insan kendini biraz gergin hissediyor. Bunun sebebi yılanlarla yakından temasa alışık olmayışımız.

Ancak yılanları sevenler için (böyleleri de var) böyle bir masaj ağır iş haftasından sonra mükemmel bir dinlenme aracı olabilir

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yorum Yap