Anadolu Yakası Masaj Salonları

Üsküdar SPA Merkezleri

Masaj salonu

İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Üsküdar İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Avşarkızı Güzellik ve Masaj Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Kilo verme programı uygulayan bireylerin düzenli olarak yaptırmak istediği masaj, boşalan yağ hücrelerinin sıkı bir şekil almasını sağlayarak, vücuda estetik bir görünüm kazandırır. Yalnızca kilo verme amacıyla değil, vücut geliştirme ile uğraşanlar da masaj tekniklerini uygulamaktadır. Kasların daha iyi bir şekle sahip olmasında önemli etkisi olduğu ispatlanan masaj, antrenman sonrasında uygulandığında, kas yorgunluğunu azaltır. Metabolizmayı hızlandırır ve ritmik darbeler sonucunda deformasyona uğrayan hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Mesajın kanıtlamış en önemli faydalarından birisi de vücuda esneklik kazandırmasıdır. Fizyolojik veya mekanik açıdan ele alındığında, kas dokularının yağlanmasını önlemesi, hareket kabiliyetinin artırılması ve hücrelerin nefes alması gibi faydaları da bulunmaktadır. Bağımsız çalışacak çeşitli dokulara daha fazla besin ve oksijen taşınmasını sağlar. Kusursuz bir cilt için önemli bir uygulama olan masaj, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Üsküdar ilçesinin tarihi;

Anadolu yakasının en şirin ilçelerinden olan Üsküdar, önceki dönemlerde il statüsüne sahip bir yerdi. 1926 yılında ise ilçe statüsüne geçti. Kültürel unsurlarla İstanbul’un önemli bölgelerinden birisi olmayı başaran Üsküdar, farklı bir atmosfere sahip, ziyaret edilmesi gereken bir ilçedir.

Ulaşım imkanları;

Deniz ulaşımının öncü ilçelerinden birisi olan Üsküdar, vapurlar, tekneler ve benzeri deniz araçları ile ulaşımın mümkün olduğu yerdir. İETT otobüsleri ve dolmuşlar, birçok ilçe merkezine yolcu taşımacılığı yapmaktadır.

Gezilecek Yerler;

İstanbul’un eşsiz manzaralarından birisine ev sahipliği yapan Üsküdar sahili, yosun kokulu ve serin esintili bir atmosfere sahiptir. Üsküdar’da çok sayıda müze vardır. Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi ve Sabri Artam Vakıf Otomobil Müzesi gibi çeşitli müzeleri gezebilirsiniz. Diğer gezilecek yerler:

-Yalılar

-Selimiye Kışlası

-Büyük Çamlıca Tepesi

-Adile Sultan Kasrı

-Fethi Paşa Korusu

-Mihribad Korusu

-Çamlıca Köşkleri

-Doğancılar Parkı

-Millet Parkı

-Valide Atik Hamamı

-Beylerbeyi Hamamı, vb.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 3,75 / 5)

Yorum Yap