Anadolu Yakası Masaj Salonları

Üsküdar İlçesindeki Masaj Salonları

Masaj salonu

İstanbul’un Üsküdar İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Üsküdar İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Ateş Sauna Masaj Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj egzersizlerle birleştirilen tedavi yöntemidir. Güzellik ve vücudu güçlendirmek amacıyla tercih edilen masaj, hastalıkların tedavilerinde de kullanılmaya başlanmıştır.

İlk olarak masajın hastalıklar üzerinde etkisi Hipokrat tarafından kullanılmıştır. Elle veya yardımcı araçlar kullanılarak uygulanan masaj tedavi ve dinlenme amacıyla tercih edilir.

Tüm vücuda uygulanan masaja sırttan başlanır ve yüz masajı ile son verilir. Kasları yumuşatır, solunumu rahatlatır, kan dolaşımını hızlandırır. Deriye nüfus etmesiyle sinirleri gevşetir ve dinlendirir.

Masajda kullanılan bitkisel öz yağlar sayesinde sağlık ve güzelliğe destek doğal terapi oluşur. Kullanılan vücut yağları cilt tarafından çabuk emilir olduğundan kullanılır.

Fizyolojik olarak etkilerinin yanı sıra strese bağlı duygusal problemler de masaj yoluyla aşılır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden bedene dayanıklılık sağlar ve koruyucu sağlık desteği olarak bilinir.  Bazı sinirler vücudu temsil eden noktalara sahiptir. Bu noktalara yapılan basınç rahatlama ve bağlı olduğu organları tedavi etme özelliği taşır.

Üsküdar ilçesinin tarihi;

Üsküdar Anadolu Yakası’nın en şirin ilçelerinden birisidir. Üsküdar eski dönemlerde il statüsünde kabul ediliyordu. İlçe statüsüne geçmesi 1926 yılında olmuştur. Üsküdar, kültürel unsurları sayesinde ilin en önemli ilçelerinden olmayı başarmıştır. Hoş bir atmosfere sahip olması ziyaretçilerinin sayısını arttırmasını sağlıyor

Ulaşım imkanları;

Üsküdar vapur, tekne, feribot gibi deniz araçlarıyla ulaşımın yapılabildiği önemli ilçelerden biridir. Pek çok ilçe merkezlerine İETT otobüsleri, dolmuşlar, minibüslerle yolcu taşımacılığı yapıyor.

Gezilecek yerler;

Üsküdar gezip görülecek yerleri bakımından eşsiz güzelliğe sahip olan bir ilçe konumundadır. Semt Mehmet Naci Aköz Uçurma Müzesi, Sabri Artam Vakıf Otomobil Müzesi, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi gibi çeşitli müzelere ev sahipliği yapıyor. Üsküdar’da gezilecek diğer yerlerden bazıları şunlardır:

-Selimiye Kışlası

-Adile Sultan Kasrı

-Yayılar

-Büyük Çamlıca Tepesi

-Fethi Paşa Korusu

-Mihribad Korusu

-Doğancılar Parkı

-Millet Parkı

-Çamlıca Köşkleri

-Valide Atik Hamamı

-Beylerbeyi Hamamı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 oy, ortalama: 4,20 / 5)

Yorum Yap