Anadolu Yakası Masaj Salonları

Ümraniye İlçesindeki Masaj Salonları

masaj salonu

İstanbul’un Ümraniye İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Ümraniye İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Tanem Masaj Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Doğuştan gelen ve herkesin iç güdüsünde bulunan doğal tedavi yöntemi masaj, ağrıyan bölgelerin ovulmasıyla kişide rahatlama hissi uyandırır. Yorgun, hasta ve bitkin organların yenilenmesinde etkilidir.

Enerji noktalarına yapılan uyarılar bedenin rahatlamasını, gevşemesini ve sağlığına kavuşmasını sağlar. Masaj kelime anlamı olarak şifa, rahatlık, iyileştirme, ağrılardan arınmadır.

Masaj yalnızca lüks ve keyif olarak değerlendirilmez, belli aralıklarla uygulandığında tıbbi yardımları olan tedavi yöntemi olarak adlandırılır.

Son zamanlarda dünya genelinde ağrı şikayetleri olanlara belli seanslarla masaj yapılması doktorlar tarafından tavsiye edilir. Mesaj terapisi koruyucu tıp olarak değerlendirilir.

Masaj yaptıran kişi bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak kendini huzurlu hisseder. Masaj hareketleri kişinin amacına uygun olarak belirlenmiştir. Kan dolaşımını hızlandırmaya yarayan masaj hareketleri sinir sistemini dinlendirir ve güçlendirir.

Omurga sorunları yaşayanlar masaj terapisi sonrasında omurga sağlığını koruyucu tedavi almış ve iyileşme görmüş olacaktır.

Ümraniye ilçesinin tarihi;

Kalabalık nüfusa sahip olan Ümraniye, en fazla nüfus artışını 2000-2007 yılları arasında görmüştür. Ekonomisini fabrika ve sanayilerden sağlayan ilçe, hizmet sektöründe de bir hayli gelişmiştir. Eski tarihine bakıldığında Ümraniye’de Bulgarlar, Yugoslavya, Batum, Bizanslılar ve Romalılardan kalıntılar taşıyor. Ümraniye ilk olarak Selvi olarak adlandırılmış ve daha sonra gelişmiş, kalkınmış anlamına gelen Ümraniye adını almıştır.

Ulaşım imkanları;

İstanbul’un her noktasından Ümraniye’ye ulaşım ağı vardır. Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan merkez konumlu ilçelerden toplu taşıma araçları kullanarak Ümraniye’ye ulaşabilirsiniz. İETT ve özel halk otobüsleri Avrupa yakasından kalkarken, Anadolu yakasından otobüs ve dolmuşları kullanarak ilçeye ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler;

İstanbul ilinin ikinci en büyük ilçesi Ümraniye’dir. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Ümraniye, işyerleri ve alışveriş merkezleriyle bilinir. Hafta sonlarında parklar, piknik alanlarına gidilebilir. Ümraniye’de bulunan bazı parklar Yahya Çavuş, Yunus Emre, Zigana, Yakamoz Parkı’dır. Ümraniye’de gezilecek yerlerden bazıları;

-Trabzon Park

-Birlik Mahallesi

-Hekimbaşı Av Köşkü

-Dudulu Tepesi

-Ihlamurkuyu Ormanı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap