Anadolu Yakası Masaj Salonları

Tuzla SPA Merkezleri

masaj salonu

İstanbul’un Tuzla ilçesindeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Tuzla İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Radisson Blu Hotel Elysia Spa

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj tarihte incelendiğinde içgüdüyle başladığı görülür. Eski devirlerde ait elyazmalarında masajın hastalıkları önlemek, yaraları iyileştirmek amacıyla kullanıldığına rastlanır. Masajla ilgili ilk bilgiler Çin kaynaklarında geçer.

Masaj ruhsal çöküntü durumlarında, astım ve sindirim problemlerinde, kısırlık gibi hastalıklarda tıbbi tedavi yöntemi olarak uygulanabiliyor. Masaj yöntemleri arasında ovma, titretme, basınç uygulama, döndürme bulunur. Zihinsel hasarlar, sinir hastalıklarında da yaygın olarak kullanılır.

Günümüzde ilaçlar veya makinelerle masajlar da yapılıyor. Ancak insan eliyle yapılan masajın daha etkili olduğu kanıtlanmıştır. Elle yapılan masaj kişiye hayat enerjisi vermektedir. Bazı hastalıkların tedavilerinde tamamlayıcı olarak kullanılır ve sağlıklı kalmaya yardımcı bir araçtır.

İnsan vücudunda kaslar vücut ağırlığının neredeyse yarısını oluşturur. Kaslara uygulanan masajlar kan dolaşımını doğrudan etkiler, kasılma ve gevşeme masajlarıyla sinir sistemi kontrol altına alınır. Kaslara uygulanan ritmik faaliyetler biriken atık maddelerini uzaklaştırır.

Tuzla ilçesinin tarihi;

Nüfus yoğunluğu bir hayli az olan Tuzla ilçesi daha çok sanayi ve ticaret ile geçimini sağlamaktadır. Son 15 yıldır büyük bir nüfus artışına maruz kalan Tuzla, her geçen daha fazla gelişme göstermektedir. Antik Çağ dönemindeki adı Bebrikler’dir ve birçok göç yolu üzerinde çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Ulaşım imkanları;

İstanbul’un en doğu yakasında yer alan Tuzla’dan Anadolu yakasındaki ilçelere otobüsle ulaşım mümkündür. Bunun yanı sıra Sabiha Gökçen Havalimanı’na da yakındır.

Gezilecek yerler;

Özellikle son yıllarda gelişme göstermesi ve eski zamanlardaki kalıntılara rastlanmaması kültürel anlamda zengin olmamasına neden olmaktadır. Ancak ülkemiz için önemli mekanlardan birisi olan İstanbul Park Pisti Tuzla’da yer almaktadır. Bunun yanı sıra İdris Güllüce Kütüphanesi, Tuzla Kaplıcaları ve birçok alışveriş merkezinde vakit geçirilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 4,75 / 5)

Yorum Yap