Masaj Ansiklopedisi

Thai Masajı

Thai Masaj

Thai masajı maksimum rahatlama sağlayan bir masajdır. Kendinizi bir tüy kadar hafif hissedersiniz. Az bir efor harcandığı için tembeller için yoga olarak da adlandırılmıştır. Bazı esnetme, germe ve çekme hareketlerinden oluşan bir masaj türüdür. Masaj yerde ve orta derecede sert bir zemin üzerinde yapılır bu masaj ayrıca giyinikken de yapılabilir hatta bazı güreş hareketlerini içeren bir masaj türüdür masaj esnasında çok hareket etmeniz gerekebilir hatta bazı hareketler canınızı bile yakabilir ama masaj sonunda müthiş bir rahatlama hissi duyarsınız kendinizi adeta bir tüy kadar hafif hissedebilirsiniz.

 

Bangok’ta bu masajı yapan yerlere çok sık rastlarsınız berber tarzı iş yerlerinde çok cüzi miktarlara yapılan bir masajdır. Bu masajın iki çeşidi olduğu için birbirine karıştırılmaması için bu masajı yapan yerler dükkanlarına ‘strictly non sexual’ yazısı asar. Tabi bunun özel merkezleri de vardır eğer biraz paraya kıyarsanız bu merkezlerde yaptırdığınızda hatta aromaterapi, süt masajı, ayak masajı gibi masajları da içeren bir masaj paketi alırsanız kendinizi bir pamuk helva kadar yumuşak hissedebilirsiniz. Bu masajı yapanlar iki yıl boyunca insan vücut anatomisi hakkında eğitime tabi tutuluyor ancak bu şekilde profesyonelce yapılabilinir.

 

Taylan da turistik yerlerde her 30 metrede bir bu masajı yaptırabileceğiniz bir yer bulabilirsiniz. Eğer bu masajı ilk kez yaptırıyorsanız 15-20 dakikadan sonra bitene kadar gülümsediğinizi fark edersiniz. Bu da bu masajın hem bedensel hem ruhen insanları rahatlattığının bir göstergesidir. Bu masajın tarihi geçmişi ortalama 2000 yıla dayanmaktadır diğer doğu kökenli masaj teknikleri gibi bu da Budist öğretilerinden etkilenmiştir. Bu masajın 4 temel ilkesi vardır birincisi masaj yaptıran kişi sırt üstü yatıyorsa kişinin ön tarafına masaj uygulanır ikincisi kişi yan yatmışsa vücudun iki tarafına da hafif hareketlerle masaj uygulanır, üçüncüsü masaj yaptıran kişi yüz üstü uzanmış ise vücudunun arka tarafına masaj yapılır son olarak dördüncü ilkesi de oturarak yapılan masajdır bu pozisyondan sonra masaj tamamlanmış olur. Önemli olan bu pozisyonlara ara vermeden ve yavaş hareketlerle uygulamaktır. Thai Masajı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız youtube üzerinde paylaştıgımız videomuzu izleyebilirsiniz.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 2,67 / 5)

Yorum Yap