Anadolu Yakası Masaj Salonları

Sultanbeyli İlçesindeki Masaj Salonları

Sultanbeyli Masaj Salonlari

Sultanbeyli İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Bu ilçe için henüz bir ilan açılmamış, Size yardımcı olamadıgımız için üzgünüz. Dilerseniz üst menüden Masaj Salonları linkimizi takip ederek, diğer ilçelerdeki konumu size en yakın masaj salonlarını bulabilirsiniz

Sultanbeyli ilçesinin tarihi;

Sultanbeyli ilçesinin tarihi 6. Yüzyıla dayanmaktadır. Roma ve Bizans döneminde uzun yıllar boyunca kalan Sultanbeyli, 1328 yılında Osmanlı Devleti tarafından alınmıştır. Burayı fetheden dönemin kumandanı Abdurrahman Gazi, Aydos Kalesi Tekfurunun kızıyla evlenmiştir. Bu olay hem Türkler hem de Rumlar tarafından uzunca yıllar hafızalardan silinmemiştir. Günümüzde bu kalenin kalıntılarına rastlamak mümkündür.

Ulaşım imkanları;

Anadolu yakasında yer alan Sultanbeyli, Tem otoyolunda Ankara istikametindeki Samandıra gişelerinden sonra 5 dakikalık araç mesafesindedir. Çevre yoluyla E-5 karayolundaki Kartal Köprüsü’nden de ulaşılabilir. Kartal, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, bostancı, Levent ve Topkapı ilçelerine metro seferleri bulunmaktadır.

Gezilecek yerler;

Fazla büyük olmamasına rağmen yoğun bir nüfusa sahip olan ilçede pek çok tarihi yer bulunmaktadır. İlçede ayrıca Faruk Güllüoğlu Rings ve Plato Avm’leri bulunmaktadır. Bazı tarihi yerleri ise şöyledir;

  • Aydos Tepesi, Göleti ve Mesire Yeri
  • Sultanbeyli Göleti
  • Aydos Ormanı

Bunları biliyor muydunuz?

Vücudumuza yapılan masajlar eklem ağrılarından kas ağrılarına, bağışıklık sisteminden kan dolaşımına kadar pek çok konuda vücudumuza yarar sağlamaktadır. Kilo vermek isteyenler için yağların hızlı yakılmasına yardımcı olur. Kasları gevşeterek stres ve yorgunluğumuzu giderir. Düzenli masaj yaptıran kişilerin kalp sorunları ortadan kalkar. Hem sağlık hem de psikolojik açıdan oldukça güçlü bir bünyeye sahip olmamızı sağlar.

Aromaterapi masajının vücudumuza pek çok yararı vardır. Genel olarak bitki özlerinden, çiçek ve yapraklarından elde edilen yağlar vücudumuza pek çok yarar sağlamaktadır. Yaklaşık 5000 yıllık tarihi olan aromaterapi masajı, türüne bitkisel yağların vücudumuza sağladıkları yararlarla daha verimli bir şekilde yapılatmadır.  Örneğin yasemin yağı yorgunluk, stres ve adet problemlerine iyi gelirken okaliptüs yağı vücudumuzdaki negatif elektriği alarak stres ve huzursuzluğa karşı oldukça etkilidir. Nane yağı sindirim ve soluma iyi gelirken moral gücümüzü yüksek tutmamıza yardımcı olur. Aromaterapi masajının çeşitli uygulama yöntemleri vardır. Saç dersine uygulandığında bu bölgedeki kan dolaşımı hızlanır ve daha güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmamızı sağlar. Vücudumuzdaki zararlı mikroorganizmalar ve enzimlerden aromaterapi masajı ile kurtulabiliriz. Bu masaj türü genel olarak banyo sonrasında tüm vücuda ihtiyaç duyulan bitkisel yağlar aracılığı ile yapılmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 oy, ortalama: 3,71 / 5)

2 Yorum

Yorum Yap