Avrupa Yakası Masaj Salonları

Şişli Spa Merkezleri

Sisli Masaj Salonlari

İstanbul’un Şişli İlçesi’ndeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Şişli İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Sofa Hotel Sanitas Spa

The Ritz Carlton SPA

The Sanitas Spa ve Wellness Sofa Hotel

Avantgarde Hotel Moon Spa

Chillout Spa ve Güzellik Merkezi

Nişantaşı SPA Salonu

Osmanbey Suite Home Spa

Dedeman Hotel Life Style Spa

Viento Spa Ramada Suite Hotel

Qualitasspa Sağlıklı Yaşam Merkezi

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj insan vücudunda ilk olarak kan dolaşımını etkiler. Bu durum kişideki rahatsızlığın ortadan kalkmasında en önemli etkidir. Kan dolaşımının artması organ ve dokulara ulaşan kanın artmasını sağlar. Böylece oksijen miktarı artış gösterecektir. Oksijene vücuttaki tüm organizmalar ihtiyaç duyar.

Eller kullanılarak uygulanan masajlar basınç sayesinde lenf dolaşımını düzenler. Zararlı maddelerin vücuttan atılması kolaylaşır. Bilinçli masörler tarafından uygulandığında vücut eksik hormonların da salgılanmasını sağlayarak hormonal sorunların giderilmesine yardımcı olur.

Vücutta oluşan ağrılar, solunum, sindirim ve dolaşım problemleri, cilt hastalıkları masajla tedavi edilir. Masaj yalnızca tek bölgeyi değil tüm vücuda uygulanabilir. Sancılı ağrılar, yorgunluk ve stres vücuttan uzaklaştırıldığından masaj sonrası kişi kendini huzurlu hissediyor.

Masaj insan üzerinde hem ruhsal hem de fiziksel destek sağladığından uygulanmayla ilgili kesin bir dönemi ya da periyodu bulunmaz. Kişi masajla ilgili periyotları kendi isteğine göre belirler.

Şişli ilçesinin tarihi;

Uzun süre yerleşimin olmadığı bir ilçe olan Şişli, 1954 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. 19. Yüzyıl sonlarında yerleşime başlanan bölge içerisinde bulunan Şişli, zaman içerisinde yerini apartman dairelerine bırakmıştır. Son 20 yılda ise İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisi haline gelmeyi başarmıştır.

Ulaşım imkanları;

Kentin en merkezi konumlarından birisine ev sahipliği yapan Şişli, İETT otobüsleri, metrobüs hayları, metro istasyonları güzergahında yer alması nedeniyle, iyi bir ulaşım hattına sahiptir.

Gezilecek yerler;

Müzeler, camiler, alışveriş merkezleri gibi birçok mekan gezilemeye değerdir. Bu mekanları sıralayacak olursak:

-Maçka Demokrasi Parkı: Şişli’nin göbeğinde yer alan bu cennet park, yalnızca Şişli’nin değil, tüm İstanbul’un önemli parklarından birisidir.

-Atatürk Müzesi: Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bir süre konakladığı ve sonraki dönemlerde müzeye çevrilen mekandır.

-Abide-i Hürriyet

-Şişli Camii

-Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

-Cevahir Alışveriş Merkezi

-Saint Esprit Kilisesi

-Şişli Radyoevi

-Kenter Tiyatrosu

-Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

-Teşvikiye Camii

-Halaskargazi Caddesi

-Teşvikiye

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yorum Yap