Masaj Ansiklopedisi

Sıcak Taş Masajı

Volkanik Taş Masajı

Sıcak taş masajı Mary Hannigan, Tucson, Arizona mukimi tarafından 1990’ların başında icat edilen yani nispeten yeni bir masaj tekniğidir. Bu temel ilkede klasik İsveç masaj hareketlerini kullanır ama kasları gevşetmeye yardımcı olunan, daha az doğrudan basınç uygulanan derin bir masaj almak için volkanik taşların kullanımını içerir.

İsveç masajında derin basınç ile diğer şeyler, çok uzun vuruş ile karakterizedir ve genel dolaşıma yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Sıcak taş masajı da bu aynı uzun vuruşlar eller kullanarak yapılır. Uygulayıcısı alıcıya ısı transferi için özel ısıtmalı taşlar sunar. Sıcak taş masajı için kullanılan kayalar genellikle 120 ila 150 derece Fahrenheit (50-65C) ısıtılmış yuvarlak, yumuşak bazalt nehir kayalarından oluşur. Bu kayaların büyüklüğü değişebilir. Ağır kayalardan alınan küçük çakıl taşları da masaj için kullanılabilir. Uygulayıcısı soğuk haldeyken onlardan aktif şekilde yararlanabilir. Ancak ısı daha derin çalışmasını sağlar. Alıcının vücudunda kayalar yerleştirilir. Basınç sürekli ve doğrudan nakledilir. Kayalar genellikle omurga boyunca dizilir ve ellerin avuç kısımlarına koyulur.

Sıcak taş masajın da soğuk taşlardan da yararlanılabilir. Bu genellikle kaslarda iltihap varsa yapılır. Soğuk kullanılan taşlar genellikle mermerdir. Sıcak ve soğuk taş artan bir oranda vücuttan lenf akışını ve hareketli atıkları uyarmak için birlikte kullanılır. Sıcak taş masajı, bu tekniği kullanarak sıcak taşlar ve soğuk taşlar arsında sözleşme yaparken kan damarlarında kan akışını hızlandırmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini uyarıcı bir etkisi vardır.

Sıcak Taş Masajı Nasıl Yapılır

Sıcak Taş Masajı Nasıl Yapılır

Volkanik taş masajında geleneksel İsveç masajı derin şekilde çalışması gerekir, ancak kullanılan güçlü bir baskı insanlar için idealdir. Sıcak taş masajı hala çok hafif bir dokunuş olacaktır. Rahatlatıcı, kan akışını uyarıcı, kasları rahatlatıcı etkiye sahiptir. Geleneksel sert İsveç teknikleri kullanmak ihtiyacı gerekebilir bunun için vasıfsız uygulayıcılara karşı dikkatli olunmalıdır. Sıcak taş masajı yetenekli uygulayıcılar sayesinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Masaj diğer formlarına göre sıcak taş masajı biraz daha pahalı olma eğilimindedir. Tabii ki, söz konusu preparasyon geleneksel İsveç tekniğe göre daha fazla profesyonellik gerektirir. Sıcak Taş Masajı‘nın nasıl yapıldıgı hakkında daha fazla bilgi edinmek için youtube kanalımızdaki videolarımızı izleyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 4,75 / 5)

2 Yorum

Yorum Yap