Avrupa Yakası Masaj Salonları

Sarıyer SPA Merkezleri

Sariyer Masaj Salonlari

İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Sarıyer İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Therapia Fitness ve Spa Merkezi

Sanda Spa Merkezleri

Hillside Spa, Hillside City Club

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masajın kökeni yüzyıllar öncesine dayanır. İnsan üzerinde sağlık ve güzelliği destekleyen yöntemleri içerir. Fiziksel, duygusal, ruhsal, zihinsel olarak zindelik hissi uyandıran masaj aromatik bitkisel yağlarla uygulanır.

Aromatik bitkisel yağlarla uygulanan masajlar kişi sağlığına olumlu etki bırakır. Aromatik yağların deriden bedene kolay nüfus etmesi kan dolaşımını kolay etkiler. Kan dolaşımını hareketlendiren masaj derinlemesine dinlenmeye etki ediyor.

Stresten kaynaklanan duygusal sorunlar, fizyolojik problemlerde masajdan destek alınıyor. Bedenin dinlenmesi sağlıklı olmanın ilk kuralıdır. Masaj bu kuralı kazanmanızda önemlilik arz eder. Bağışıklık sistemine bağlı rahatsızlıkların giderilmesinde derin dinlenmenin önemi büyüktür. Bedensel dinlenmeye zihinsel dinlenmeyi de ekleyen masaj kişinin rahatlamasını büyük ölçüde etkiler.

İş yorgunluğu, stres nedenli sorunlar, günlük yaşamın stresi nedeniyle görülen kas tutulmaları, sırt-boyun ağrıları, ruhsal, duygusal sıkıntılar masajla doğal olarak iyileşiyor. Kişiye ruhsal ve duygusal destek oluyor.

Sarıyer ilçesinin tarihi;

Sarıyer ilçesi içerisinde çeşitli yerleşim yerlerinde Bizans dönemi izlerine rastlamak mümkündür. Özellikle kıyılardaki koylarda ayazma, eski liman, kilise, sarnıç ve bazı eski kaleler burada yaşayanların daha çok balıkçılık ile geçimini sağladığı göstermektedir. Boğaz kıyısındaki küçük köylerin gelişmeye başlaması ile birlikte, Sarıyer gelişme göstermiştir.

Ulaşım imkanları;

Sarıyer ilçesinden deniz ve kara yolu ile şehrin diğer yakasına ulaşabilirler. Denizyolu ulaşımını tercih etmek isteyenler İDO vapurlarıyla İstinye, Yeniköy, Emirgan, Büyükdere gibi semtlere geçiş yapabilirler. Ayrıca ilçenin batı yakasında bulunan İstanbul Boğazı yakınından Karadeniz kıyısına karayolu bağlıdır.

Gezilecek yerler;

Hem Karadeniz’e hem de İstanbul Boğazı’na kıyısı olan Sariyer, çok eskilere dayanan bir yerleşim yeridir. Bizans’ın izlerine rastlamak mümkündür. Sarıyer’de gezilemeye değer bazı mekanlar ise:

-Sadberk Hanım Müzesi

-Garipçe Köyü

-Neşet Suyu

-Telli Baba Türbesi

-Emirgan Korusu

Rumeli Feneri

-Rumeli Hisarı Müzesi

-Sakıp Sabancı Müzesi

-Yeniköy Sinagogu

-Belgrad Ormanı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 3,00 / 5)

Yorum Yap