Avrupa Yakası Masaj Salonları

Sarıyer İlçesindeki Masaj Salonları

Sariyer Masaj Salonlari

İstanbul’un Sarıyer İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Sarıyer İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Sariyer Masaj Salonu

Bunları Biliyor Muydunuz?

Vücutta farklı işlevleri olan ve doğru uygulandığında olumlu sonuçlar ortaya çıkaran masaj deri, kaslar, iç organlar, dolaşım sistemi, lenf sistemi, metabolizma gibi vücut bölümlerinde rahatlama sağlar.

Masaj elle uygulanabildiği gibi elektrik, çeşitli yağlar, su gibi maddelerle de uygulanabilir. Son zamanlarda tıbbi bir ihtiyaç olarak tercih edilen masaj, kimileri tarafından keyif verdiği için de tercih edilir.

Hasta organa uygulanan masaj eski durumuna daha kolay döner. Uykusuzluk psikolojik bir rahatsızlıktır. Stres, yorgunluk gibi nedenler uykusuzluğa neden olur. Masaj yorgunluk ve stresi vücuttan uzaklaştırdığından uykusuzluk gibi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılır.

Başlangıç aşamasında olan bazı rahatsızlıklar, masaj uygulamasıyla kısa zamanda tedavi edilmektedir. Masaj ciddi hastalıkların oluşmasını engelleme özelliğine sahiptir.

Endorfin salgılanmasını arttırdığından antidepresan özelliğe sahiptir ve psikolojik rahatlama sağlar. Psikolojik terapi yöntemi olarak kabul edilir.

Sarıyer İlçesinin Tarihi

Sarıyer eski dönemlerde boş arazi ve tepelerden oluşuyordu. Antik Çağ’da ve Bizans döneminde yerleşim merkezi olarak anılmazdı. Bizans İmparatorluğu döneminde kilise, ayazma, sarnıç ve eski kalelerden başka yerleşim alanı bulunmuyordu. 1453 İstanbul Fethiyle Adalar’dan ve Anadolu’dan gelen göçmenler yerleştikten sonra yerleşim alanı olmaya başladı. Gelişmeye başlama dönemi 16. ve 17. Yüzyıl olarak biliniyor.

Ulaşım İmkanları

Ziyaretçi sayısının fazla olduğu ilçeye toplu taşıma araçları ya da şahsi araçlarla ulaşım sağlanıyor. İETT otobüsleriyle Beşiktaş, Levent gibi merkez ilçelerden ulaşım yapılabilir. Metroyla gidilmek istendiğinde Hacıosman Durağı’nda inildikten sonra otobüs veya minübüsle ilçeye ulaşılabilir. Çengelköy-Kandilli iskelelerinden vapur kullanılarak İstinye iskelesine vardıktan sonra otobüs veya minibüsler ilçeye ulaşım yapıyor. Beşiktaş ilçesindense Sarıyer’e direk minibüs vardır.

Gezilecek Yerler

Sarıyer İstanbul’un güzelliklerinin bulunduğu bir ilçedir. Sarıyer’in Karadeniz’e İstanbul Boğazı’na kıyısı vardır. Sarıyer’de Gezilecek Yerler:

-Sadberk Hanım Müzesi

-Neşet Suyu

-Garipçe Köyü

-Telli Baba Türbesi

-Rumeli Feneri

-Emirhan Korusu

-Yeniköy Sinagogu

-Sarı Köşk

-Atatürk Arboretumu

-Sakıp Sabancı Müzesi

-Belgrad Ormanı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap