Anadolu Yakası Masaj Salonları

Sancaktepe İlçesindeki Masaj Salonları

Sancaktepe Masaj Salonlari

İstanbul’un Sancaktepe İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Sancaktepe İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Bu ilçe için henüz bir ilan açılmamış, Size yardımcı olamadıgımız için üzgünüz. Dilerseniz üst menüden Masaj Salonları linkimizi takip ederek, diğer ilçelerdeki konumu size en yakın masaj salonlarını bulabilirsiniz

Bunları Biliyor Muydunuz?

En eski tedavi yöntemi olarak bilinen masaj, çok amaçlı tedavilerde kullanılır. Keyif vermesi nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilse de asıl amacı düzenli aralıklarla yapılarak kişiyi hastalıklardan koruyucu bir tedavidir. Masajla kaslar, derialtı dokusu, dolaşım, lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel yollarında uyarılma meydana gelir. Çeşitli ovma yöntemleri sayesinde kan dolaşımı artar, damarlar genişler. Yumuşak dokulardaysa mekanik uyarılar meydana gelerek kişinin fizyolojik ve psikolojik olarak rahatlaması sağlanır. Kullanılan elektrikli aletlerle rahatlama sağlanırken, el ve su gibi masaj yöntemleriyle tedavi ve bakım yapılmış olur.

Kişi üzerinde olağan üstü rahatlama etkisi yaratan masajın, yan etkisi yoktur ve yaptırana psikolojik terapi sağlar. Dinlendirici masaj yöntemi gün içerisinde meydana gelen yorgunluğun giderilmesini, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlarken, tıbbi masaj tedavi amaçlıdır. Sporcuların fizik ve fizyolojik gelişmelerine yardımcı olan masaj yöntemiyse spor masajı olarak adlandırılır.

Sancaktepe İlçesinin Tarihi

İlk çağlardan beri mesire alanı ve yazlık saraylarıyla bilinen Sancaktepe’de en eski yapı Bizans Sayarı olan Damatris Yazlık Sarayı’dır. Türklerin Sancaktepe bölgesine ilk kez gelişi Avarlar döneminde olmuştur. Avar Türkleri VII. Yüzyıl başlarında İstanbul’u kuşatmıştır. 1328 yılında Orhan Gazi Samandıra’yı fetih ettikten sonra Sancaptepe Türklerin eline geçmiştir. Sancaktepe İstanbul Anadolu yakasında bulunuyor.

Ulaşım İmkanları

Özel araçla ulaşım yapılmak istendiğinde Boğaziçi Köprüsü’nden geçtikten sonra E5 karayolunu kullanılır ve Ankara istikametinden ilerleyerek, Kartal Köprüsü üzerinden Samandıra- Kartal bağlantı yolu kullanılır. Samandıra istikameti takip edilerek Yakacık-Samandıra kavşağından B.Bakkalköy istikametinden devam ederek 500 metre ilerleyince sağ tarafta Sancaktepe bulunur.

Gezilecek Yerler

Sancaktepe denize kıyısı olmayan bir ilçedir. Sancaktepe nüfusu kalabalık bir bölgedir. Sancaktepe’de bulunan alışveriş merkezleri Sancakpark Outlet Center, Sancaktepe Rings AVM, Sancaktepe Sancakpark’dır. Sancaktepe’de bulunan tarihi yerlerden bazıları;

-Samandıra Yazlık Sarayı,

-Abdurrahman Gazi Türbesi,

-Arap Hekim Camii,

-Sarı Kadı Mehmet Efendi Türbesi ve Sarı Kadızade Şeyh Mustafa Efendi Türbesi’dir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 oy, ortalama: 3,60 / 5)

Yorum Yap