Masaj Ansiklopedisi

Sağlıklı Kalmanın Sırrı Medikal Masaj

Medikal Masajla Sağlıklı Kalın

Medikal Masajla Sağlığınıza Kavuşun

Medikal Masaj sadece sorunları ortadan kaldırmakla kalmayıp kişinin sağlık kalitesini artırır. Aynı zamanda kişiye psikolojik bir rahatlık da vererek kişinin hem bedensel hem ruhsal sağlığını korumaktadır. Medikal Masajın faydaları bilimsel olarak kanıtlanmış olmasının yanı sıra çok fazla alanda kullanılan bir masaj türüdür. İsterseniz Medikal Masajın kişi üzerindeki olumlu etkilerini başlıklar halinde inceleyelim.

Kan Dolaşımı Üzerindeki Etkisi

Medikal Masaj sayesinde kan dolaşımınız düzenlenerek kalp ritminizi yavaşlatır. Düzenli bir şekilde yapıldığı taktirde kandaki beyaz hücre diğer adıyla akyuvarların sayısında artış görülür bu da kişinin bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasını sağlar. Bunun dışında eğer vücudunuzda ödem oluşmaları var ise Medikal Masaj sayesinde ödemlerden kurtulmuş olursunuz kısacası Medikal Masaj sayesinde kan dolaşımı sistemiyle ilgili birçok probleminizden kurtulmuş olursunuz.

Kas Yapısı Üzerindeki Etkisi

Medikal Masaj sayesinde kaslarınızdaki ağrı ve yorgunluk gibi sorunlardan kurtulursunuz. Sorunlardan kurulurken kaslarınız da toparlanmış ve kaslarınızda biriken toksik maddelerden de kurtulmuş olursunuz.Medikal Masaj sayesinde kemikleriniz daha güçlü olurken kireçleme probleminizi de ortadan kaldırmış olursunuz.

Cilt Üzerindeki Etkisi

Cildinize uygulanan medical masaj sayesinde artan ter üretimi aracılığıyla üre gibi atık maddelerin vücuttan temizlenmesi sağlanır. Medikal Masaj sayesinde derideki kan dolaşımı hızlanarak hücreler daha iyi beslenmiş olur. Bunların yanında cildin elastikliği artar. ciltteki yağ bezi salgısı fazlalaşıp cilt daha yumuşak olur.

İç Organlar Üzerindeki Etkisi

Medikal Masaj iç organlarda özellikle sindirim sisteminde çok etkili bir masaj türüdür.Akciğerlerdeki mukusun çözülmesini sağlar ve kalın bağırsaklarımızdaki hareketliliği artırarak kabızlık, hazımsızlık gibi şikayetlerimizi de ortadan kaldırır. Bu sayede karın şişkinlikleri yaşayanlar şişkinlik sorunlarından kurtulmuş olur.

Medikal masaj sayesinde görüldüğü gibi çok fazla şikayetinizden kurtulma imkanınız vardır. Fakat Medikal masajın bu olumlu etkilerinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken şeyler de vardır. Çünkü uzmanlar Medikal masajı uygulayan kişilere birkaç test uyguladıktan sonra bu masajın o kişiye uygun olup olmadığına karar vermektedir. Eğer damar hastası, kanser hastası iseniz yada kas ezilmeniz ve kırığınız var ise Medikal masaj yaptırmanız sizin için sakıncalı olacaktır.

 

Medical Sırt Masajı Nasıl Yapılır ?

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

2 Yorum

  • Medikal masaj oldukça bana yaradı. Sonbahar da midemi üşütmüştüm, bir arkadaşın tavsiyesiyle 20 dakika medikal masaj yaptırdım kabızlık ortadan kalktı. Doktorların çare bulamadığı kabızlık hastalığıma medikal masaj yardımcı oldu. Bunu çıkaran vatandaşa ne kadar teşekkür etsem de azdır. Teşekkürler,

  • Ben yaptırdım fazla iyi gelmedi bana bu masaj. Sitenizde diğer masaj türlerini araştırdım. En sonunda diğer masaj türüyle iyleştim. Teşekkür ederim.

Yorum Yap