Masaj Ansiklopedisi

Reiki Masajı ile Ağrı Tedavisi

Reiki Terapi

 Reiki masajı bir hastaya şifa ve enerjileri aktarmak için nasıl bir uygulama yapılmasını öğretmek modaliteleri içermektedir. Budizmden türetilen alternatif şifa şeklidir. Genellikle, reiki masajı bir reiki uygulaması dahil edilerek yapılır ve bir hastanın vücudunu iyileşmeye yardımcı olmak için çeşitli basınç noktaları ve çakralar kullanır. Bir reiki masajı sadece reiki uygulamasında yer alan birçok bileşenden biridir. Birçok bireylerde ağrı ve stres gidermeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Çok önemli bir tedavi aracıdır. Reiki masajını kullanmak iyileşmek ya da bir hastalığı tedavi etmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır ama kesinlikle geleneksel tıbbi yaklaşımın yanında kullanabilecek iyi bir alternatif tedavi yöntemi olamamıştır.

Reiki uygulaması Japonya kökenli ve vücudu iyileştirmek ve zihin uyandırmak için bir ruhsal yaşam gücünü öğretme fikirleri üzerinde gerçekleşir. Vücudun ve evrenin enerjilerini kullanır gibi bir yapısı vardır. Yoğun bilimsel ortamlarda çalışılmış bir uygulama değildir. Reiki uygulayıcıları şifa için bütünsel bir yaklaşım kullanır. Yaralanma veya bir hastalığı iyileştirmeye yardımcı olmak için evrenden ya da daha yüksek güç enerjilerinden şifa çekmek için yapılır. Bir uygulayıcı bireysel bir yaralanma ya da rahatsızlık olan alanlar üzerine eli yoluyla bu enerjiyi çeker. Reiki masajı için reiki ile aynı ilkeler geçerlidir. Elini bir bireyin vücut enerjiyi ortaya koymak için kullanır. Belirli basınç noktalarını masaj ile açar. Birr uygulayıcı vücudun farklı çakralarını açarak bloke olmuş enerjiyi serbest bırakır. Yani enerjiyi taşımaya yardımcı olur. Çakralar, birçok öğretide vücudun enerji merkezleri olarak bilinir ve bloke veya negatif enerji vücutta hastalık ve ağrıya neden olabilir. Bu nedenle, bir çakra reiki masaj yoluyla çalıştırılmaya başlanır. Çakra nedeniyle engellenmemiş olan vücut ağrısını sona erdirir.

Reiki masajı yaygınlık nedeniyle çalışma ve delil eksikliği yüzünden hastalık için tek tedavi seçeneği gibi geleneksel bilim camiası tarafından kabul edilmez. Genel masajın, stres, ağrı ve anksiyete, bağışıklık sistemini baskılayan herhangi bir hastalığım ortak yönlerini hafifletmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ancak reiki masaj uygulamasının diğer bileşenleri meditasyon ve derin nefese dayanır. Sinir sistemini rahatlatıcı ve zihin yatıştırıcı yararlı olduğu kesin olan diğer egzersizleri içerebilir.

 

Reiki Masajı Nasıl Yapılır ?

Reikiy ile ne tür hastalıkları tedavi edebiliriz isterseniz bir göz atalım. Reiki masajı ile bağışıklık sistemi problemleri yaşayan kişilerin problemlerini çözer hastalıkların kaynağına ulaşarak rahatsızlığı ortadan kaldırır. Bu da demek oluyor ki eğer bir kişinin bağışıklık sistemi güçlüyse bir çok hastalıktan kendini korumuş ya da bir çok hastalığı çoğu insana göre daha hafif ve daha çabuk atlatmıştır. Bu tür fiziksel tedavinin yanı sıra reikinin bir de ruhsal anlamda tedavi şekli vardır. Reiki sayesinde kurtulduğumuz negatif enerjinin yerine pozitif enerji yüklenirse kişi kendini daha huzurlu hissederek bu huzuru çevresine, işine kısacası bütün hayatına yansıtır. Bu da hayatında bir sürü başarılara ve doğru alınmış kararlara vesile olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 3,00 / 5)

Yorum Yap