Soru - Cevap

Regl Sancılarını Hafifleten Masaj

Regl Sancılarını Hafifleten Masaj

Regl Sancıları Masaj İle Hafifletilebilir Mi?

Soru Gönderen: Selin GÜNAY

Hocam merhaba benim (regl) adet dönemlerim oldukça ağrılı geçiyor her ay 5–6 gün boyunca bu ağrılarla baş etmek zorunda kalıyorum bu da benim günlük aktivitelerimi bir hayli kısıtlıyor. Acaba adet sancıları masajla hafifletilebilir mi? Bunun bir yolu var mıdır.?

Uzmanın Cevabı

Kadınların düzenli olarak her ay yaşadıkları bir durum olan adet kanamaları bazı kişilerde yaşam kalitesinin bozulmasına neden olur öyle ki bu durum çalışan bayanlar için daha da zordur ayrıca iş kaybına da neden olmaktadır. Adet sancılarının masaj ile tedavisi mümkün değildir yalnızca bu ağrıların hafifletilmesinde bir hayli etkilidir. Özellikle benim size önerim şu yönde olacaktır. Sıcak suyu bir küvet ya da içerisine girebileceğiniz büyüklükte bir şeye doldurunuz ve piyasa da satılan aromaterapi yağları bulunmaktadır bu suyun içerisine bu yağlardan koyup içine girebilirsiniz. Bura da sıcak su karın bölgenize direk olarak temas edeceğinden dolayı sizde bir gevşeme meydana getirecektir.

Sizde bunu elinizle tatbik ederek karın ve kasık bölgelerinize doğru hafif, hafif dairesel biçimde masaj uygulamalısınız.

Regl sancısını hafifleten masaj

Regl (adet) ağrılarına sıcak su ile birlikte yapılan masaj oldukça iyi gelecektir bu noktada karındaki kaslarını gevşeyecek bu sayede oluşmuş olan ağrılarınız azalacak ve sizde bir rahatlama söz konusu olacaktır. Bunun yanı sıra bu dönemlerde uzun süre ayakta kalmamanız ve uzun süren yürüyüşlerden kaçınmanız sizin için hayırlı olacaktır. Ayrıca belirtmek gerekirse uygun egzersizler sizi bir hayli rahatlatacaktır.

Regl Ağrıların için Masaj Uzmanı’nın Önerileri

Adet Sancılarına Karşı Öneriler

Adet Sancılarına Karşı Öneriler

Adet Sancısına iyi gelen Refleksoloji masajı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,50 / 5)

1 Yorum

  • dediklerinizi sırasıyla uyguladım gerçekten işime yaradı. Adetimin 2.gününde çok sancım vardı. Teşekkür ederim sayenizde şuanda iyiyim.

Yorum Yap