Anadolu Yakası Masaj Salonları

Pendik SPA Merkezleri

Pendik Masaj Salonlari

İstanbul’un Pendik ilçesindeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Pendik İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

The Green Park Pendik Hotel

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Son yıllarda önemini giderek artıran masaj, vücudun tüm bölgelerindeki ağrıları gidermektedir. İç organları rahatlatarak, kan dolaşımını düzenler. Kılcal damarların genişlemesine yol açarak, dokulara daha fazla kan ve besin gitmesini sağlar.

Kireçlenmenin giderilmesinde de büyük bir etkisi olan masaj, bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi, viral hastalıklara yakalanma riskini de en aza indirir.

Yalnızca fiziksel rahatsızlıkların ve ağrıların tedavisinde değil, yaşam kalitesinin artırılması ve kabiliyet kazanmanın yanı sıra psikolojik destek olarak da uygulanabilmektedir.

Etkileri bilimsel olarak ispatlanan bu uygulamanın çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Örneğin medikal masaj sayesinde ter üretimi artırılarak, vücuttan atılması istenen üre ve atık maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Akciğerde mukusun daha rahat bir şekilde çözülmesine yardımcı olur, sindirimi kolaylaştırır.

Pendik ilçesinin tarihi;

İstanbul’un son yıllarda en hızlı büyüyen ilçelerinden birisi olan Pendik, ismini Roma İmparatorluğu döneminde ‘’Pantikapeun’’ adından almıştır. Osmanlı hakimiyetine girdikten sonra ise ilçenin ismi değiştirilerek bugün ki hali ile resmiyet kazanmıştır. Sahili ve doğası ile İstanbul’un gözde ilçelerinden birisi olmaya devam etmektedir.

Ulaşım imkanları;

Zengin ulaşım ağına sahiptir. Sabiha Gökçen Havalimanı güzergahı üzerinde bulunur. Şişli, Levent, Beşiktaş ve Kadıköy ilçelerinden İETT otobüsleri ile Pendik’e ulaşım mümkündür. Ayrıca Pendik ve Yalova arasında İDO deniz otobüsleri seferleri bulunmaktadır.

Gezilecek yerler;

Her tarafı duvarlarla çevrili anlamına gelen ‘’Pantikapeun’’ Roma İmparatorluğu dönemindeki adıdır. Bu da birçok mekanda surlar ve kalıntılarına rastlayabileceğimiz anlamına gelir. Turizm için İstanbul’un önemli noktalarından birisi olan Pendik’te gezilecek yerler:

-Pendik Höyüğü

-Aydos Kalesi

-Ayios Ioanis Prodromos Ayazması

-Bizans Mezarlığı

-Sultan Konağı

-Gözdağı Korusu

-Marin Turk İstanbul City Port

-Pendik Tenis Kulübü

-Cafe Crown

-Kebapçı Uzunlar

-Lika Fırın Cafe

-Boat Show Marinturk

-Via Port

-Pendorya

-Sabiha Gökçen İnternational Airport

-Neomarin

-Pendik Sahili

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 3,33 / 5)

Yorum Yap