Anadolu Yakası Masaj Salonları

Pendik İlçesindeki Masaj Salonları

Pendik Masaj Salonlari

İstanbul’un Pendik İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Pendik İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

The Green Park Pendik Hotel

Bunları Biliyor Muydunuz?

Şifalı dokunuş masaj, yüzyıllarca fiziksel, zihinsel ve ruhsal sorunların giderilmesinde tercih edilen, çok çeşitli yöntemleri olan bir tedavi yöntemidir. Masaj yapılmaya başlandığı anda başlangıçta dinlendirici özelliğinden yararlanılır, daha sonraysa kişiyi canlandırıcı etkiye dönüşür. El hareketlerinin ritmik olarak çalışması gerginliği alır ve vücutta rahatlama görülür.

Fiziksel etkilerinin arasında solunum, dolaşım, sindirim ve bağışıklık sistemi, iskelet yapısı rahatlama ve gerginlik kazanır. Vücut olumlu yönde etkilenir.

Masajın zihinsel düzeyde etkisinin başında zihnin genişlemesini sağlaması geliyor. Dokunuşların derinlik kazanmasıyla vücut sıvıları harekete geçer ve kan kalbe ciğerlere kısa sürede ulaşır.

Masaj çeşitli yöntemlere sahiptir. Klasik masaj, bağ dokusu masajı, lenf drenajı, Siatsuyo İsveç masajı gibi örnekleri vardır. Bu yöntemlerden her biri şekilsel, tekniksel ve etkisel farklılık taşır.

Masaj kas gücünü ve kuvvetini arttırmak için değil kondisyonel olarak kişinin gevşemesini sağlamak ve bu sayede performansın arttırmasını sağlamak için tercih edilebilir.

Pendik İlçesinin Tarihi

Pendik’te yapılan kazılara göre 3-4 bin yıllık insan kalıntılarına rastlanmıştır. 1400 yılındaysa Yıldırım Bayezid döneminde tamamen Türk hakimiyetine geçmiştir. Eski tarihlerde Pendik Pantikapeun olarak anılmış ve günümüzde Pendik olarak adlandırılmıştır.

Ulaşım İmkanları

Pendik İstanbul’da ulaşım bakımından zengin olan bir semttir. Demiryolu, denizyolu ve karayoluyla ulaşım yapılabiliyor. Sabiha Gökçen Havalimanına da yakındır. Pendik, otobüs seferleri Kadıköy, Şişli, Levent ve Beşiktaş ilçelerinden İETT otobüsleriyle yapılırken, deniz otobüsü seferleri Pendik-Yalova arasında IDO bünyesiyle yapılmaktadır.

Gezilecek Yerler

Sahil yolunda olan ilçede gezilip görülecek ve tarihi yerler oldukça fazladır. Pendik semtinde gezilip görülmesi gereken yerler şunlardır;

-Pendik Höyüğü

-Aydos Kalesi

-Temenye

-Bizans Mezarlığı

-Sultan Konağı

Temenye Bizans döneminden kalan tarihi bir yerleşim yeridir. Bu yerleşim yeri içerisinde bulunan tarihi yapılar ise Hz. Yahya Kilisesi, Saint Jean Babtist Kilisesi, Avios Ioanis Prodromos Ayazması, Mezarlıklardır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 3,75 / 5)

Yorum Yap