Soru - Cevap

Omuz ve Boyun Masajı Teknikleri Neler

Omuz ve Boyun Masajı Teknikleri Neler

Omuzlara Ve Boyuna Uygulanacak Masaj Teknikleri Neler?

Soru Gönderen: Yeter CİHAN

Hocam merhaba ben omuz ve boyun bölgelerimde şiddetli ağrılardan şikâyetçiyim düzenli bir şekilde masaj yaptırmanın iyi geldiğini duydum ama benim maddi durumum özel masaj yaptırmak için yetersiz bana evde kendim omuzlarıma ve boynuma uygulayabileceğim masaj teknikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Uzmanın Cevabı

Evet, biliyoruz ki herkesin özel masaja gitme şansı yok. Bu noktada ise kendi kendinize yapacağınız masajlar var evde yapacağınız omuz masajı sayesinde ağrılarınızdan ve günün yorgunlundan kurtulabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı olarak size omuza masaj nasıl yapılır, ve omuz masajı teknikleri hakkında bir bilgilendirme yapalım

OMUZ MASAJI NASIL YAPILIR?

OMUZ MASAJI

OMUZ MASAJI

Omzunuzda masajı yapacağınız bölgeyi öncelikle ovalamalısınız bunun nedeni o bölgenin ısınmasına yardımcı olmaktır çünkü ısınma o bölgenin gevşemesine ve rahatlatılmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra bu bölgede yoğurma şeklinde masaja geçmelisiniz. Yoğurmadan kastım ise Başparmak ve parmaklar ile yapılan dairesel işlemdir. Bu sayede derilerinize ve deri altındaki kaslarınıza ulaşabileceksiniz. Burada yapmanız gereken şey iki elinizin parmağını omuz çizgisinden başlayıp omzunuz boyunca sağlı sollu hareket ettirmeniz.

BOYUN MASAJI NASIL YAPILIR?

Boyun Masajı

Boyun Masajı

Boyun masajı yaparken ilk etapta başınız ile omzunuz arasında kalan kısmı hafifçe sıkmalısınız bunu birkaç kez tekrarlayın ( Sık-Bırak) daha sonrasında ise sadece bir parmağınızı ağrı hissettiğiniz bölgeye bastırın ve üzerinde yaklaşık olarak 20–30 saniye tutun bu işlemi kaslarınız gevşeyene kadar yapın göreceksiniz ki kaslar gevşedikçe rahatlama sağlayacak.

2 Yorum

  • Uzmanım benimde bir sorum var. Abimin omzu çok ağrıyordu dediğiniz şekilde yaptım fakat faydasını göremedik. Yanlışmı yapıyorum acaba? Başka yöntemler varsa anlatabilirmisiniz?

Yorum Yap