Soru - Cevap

Ne Sıklıkla Masaj Yaptırmalıyım

Hangi Masajı Ne Sıklıkla Yaptırmalı

Soru Gönderen: Handan DÊMİRCİ

Hocam öncelikle hizmetinizden dolayı teşekkür ediyorum. Senelerdir benim kol ve bacaklarımda artık kronikleşmiş ağrılar oluyor. Bu her ay belirli bir şekilde kol, bacak ve baldır kaslarımda kasılmalı ağrılara neden oluyor. Bu da yaklaşık olarak 2-3 gün beni kıvrandırıyor. Ben bir yerde okumuştum masaj yaptırmak ağrı tedavisine ve kasların gevşemesine iyi geliyormuş acaba ne sıklıkla masaj yaptırmalıyım bunun belirli bir düzeni var mı?

Uzmanın Cevabı

Geçmiş olsun Handan Hanım özellikle kol, bacak ve baldır gibi kasların yoğun olduğu bölgelerde masajdan daha faydalı bir tedavi şekli yoktur bunu özellikle belirtmek istiyorum. Çünkü masaj yapısı itibariyle özellikle yapılmaya başlandığı andan itibaren insanı dış dünyadan koparır stres ve kaygıdan uzak tutar bu da kişide bir rahatlamaya neden olur

Ayrıca masaj yapılması sayesinde vücudunuzdaki kan dolaşımı düzene girecektir. Bunun için ben okuyucularıma sıklıkla masaj öneriyorum ne kadar sıklıkla yapılırsa kaslarda gevşeme o derece hızlı olacaktır bu da sizi kronikleşmiş olan ağrılarınızdan bir nevi uzaklaştıracaktır. Özellikle ülkemizde doğru bilinen bir yanlış vardır genellikle insanlar vücutlarında bir yerde ağrı duyduklarında masaj yaptırırlar ancak masaj sadece o zaman değil her zaman yaptırılması gereken bir durumdur. Net bir cevap isterseniz size şu şekilde söyleyebilirim. Bence haftada en az bir kere 40-60 dakika arasında vücudunuza masaj yaptırmanız gerekir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yorum Yap