Soru - Cevap

Ne Kadar Ara ile Masaj Yaptırmalıyım

Masaj Uygulama Sıklıgı

Masaj Uygulama Sıklığı Nedir?

Soru Gönderen: Nazan KIVILCIM

Ben sık sık masaj yaptıran birisiyim ve bu zamana kadar da açıkçası bu zararlı mı yararlı mı çok fazla düşünmedim. Size sorum acaba masaj uygulamanın herhangi bir sıklığı var mıdır? İstediğimiz zaman masaj yaptırabilir miyiz?
Uzmanın Cevabı

Kalabalık şehir hayatında yaşayan insanlar genellikle günlük koşuşturmaca içerisinde bir stres halindedir ve bu stres aslında tüm hastalıkların en temel nedenidir. Özellikle masa başında olmayıpta ayakta çalışmak zorunda kalan kişiler bir süre sonrasında üzerlerinde derin bir ağırlık ve yorgunluk hissederler. Bu ağrılar gün geçtikçe kişide dayanılmaz sancılara ya da başka başka hastalıklara neden olabilir. Bu hastalıkların en başında ise bel fıtığı gelmektedir. İşte bel fıtığı gibi bir nedenle karşı karşıya kalmamak için masaj yaptırmak doğru en doğru seçenek olacaktır.

Masajın eğer tıbbi bir sakıncası yoksa (ameliyat olmuştur, ya da bunun gibi başka operasyonlara maruz kalmıştır) o zaman herkese istenildiği zaman yapılabilir. Düzenli sıklıkla yapılan masaj kişideki eklem ağrılarına çözüm olacaktır. Hatta şunu unutmamak gerekir masaj kişide sadece ağrıların oluştuğu zamanda değil ağrı durumu oluşmadan yapılırsa daha çok etkili olur.

İnsanın kasları sürekli olarak pasiftir ancak her durumda çalışır işte bu günlük koşuşturmada ise yanlış duruş pozisyonları ve oturmalar sizi bu şekilde ağrılara sürükleyecektir bu gibi durumla karşılaşmamak için düzenli şekilde masaj ve gerek otururken gerek ağır bir şey kaldırırken çok dikkatli olmak gerekmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,50 / 5)

1 Yorum

Yorum Yap