Masaj Ansiklopedisi

Medi MasajI’nın Kullanım Alanları

Medi Masajı Nasıl Uygulanır

Medi masajını Kimler Yapabilir ?

Medi masaj lisanslı sağlık profesyoneli tarafından denetlenmekte olan kozmetik işin bir türüdür. Spa ve klinik olarak genellikle yüz ve diğer kozmetik koşulları tedavi etmek için cerrahi olmayan hizmetler sunmaktadır. Medi masajı, medi spa veya med spa olarak bilinir.

Yaş azaltma tedavileri için birçok medi kaplıcaları bulunur. Yürütülen prosedürlerin büyük bir yüzdesini bu kısım oluşturur. Bu lazer epilasyon, botoks, Juvederm ve Restylane enjeksiyonları, fotoğraf yüz ve cilt yüzeyinin yenilenmesi, yoğun darbeli ışık (IPL) veya flash lambalı tedavisi, medikal kabuğu pul pul dökülme, mikrodermabrazyon tedavileri, Fraxel lazer prosedürleri ve Thermage cilt sıkılaştırma içerebilir. Bu hizmetlerin çoğu lisanslı bir doktor tarafından doğrudan yapılmalıdır.

Medi Masajı Nerelerde Uygulanır

Medi Masajı Nasıl Uygulanır

Medi Masajı Nasıl Uygulanır

Medi masaj genellikle hastalık durumlarında çeşitli tedavi yöntemleri sunar. Kırık kılcal damarlar, çiller ve yaş işaretleri, kırışıklık, kahverengi lekeler, yüz hatları, vasküler lezyonlar ve kızarıklık gibi birçok medi tedavi yöntemi vardır. Akne, streç işareti ve koyu epilasyon da bunlar arasında sayılabilir.. Buna ek olarak, akupunktur gibi bazı ortak spa bakımları da medi içinde yer alabilir. Spanın aksine, medi masajı genellikle tıbbi bir ortam sağlar. Tipik dinlenme ve rahatlama atmosferi mevcut olmayabilir.Birçok tıbbi kaplıcalar bu nedenle oluşturulmuştur. Bunun dışında doktorlar ile naturopati istişareler mevcut olur ve ayrıca beslenme danışmanlığı olabilir. Tedaviler genellikle yapılan lazerler veya prosedürleri dahil olmak yüksek bir fiyata gelir. Bu işlemler için pahalılığın nedeni ekipmanın masraflı olmasıdır. Bu tür tedaviler arayan hastalar genellikle daha az ağrılı ve daha etkili olarak medi masajını tercih eder. Medi masajı düzenlemeler yere göre değişir. Potansiyel müşterilere hizmet talebinde önce kendiniz araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Tıbbi bir tür olduğundan hekim tarafından önerildiğinde en uygun yeri kendiniz bulmak isteyebilirsiniz.

Medi masaj sırt ve göğüs bölgesi dışındaki yerlere uygulanır. Dış yüzeyden merkeze odaklanma söz konusudur. Büyük dolaşım sistemi her kas gurubundan yola çıkılarak hedef alınır. Yumuşak ve bir o kadarda akıcı olan hareketlerin vücuda etki edecek oranda uygulanması önemlidir. Kronik ağrılar ve yorgunluk için birebir çözüm sağlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 4,75 / 5)

1 Yorum

  • Ben botoks yaptırdım ama hiç ise yaramadı. Ankarada gittiğim büyük bir merkezde gençleşmek istediğimi söyledim. Bir kaç seansla olacağını söylediler. Maalesef olmadı. Ben istanbul da bu tur salonlar varsa onların iletişim adreslerini istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Yorum Yap