Soru - Cevap

Masaj Yağları‎nda Tercihimi Nasıl Yapmalıyım

Masaj Yağl

Sizce Hangi Masaj Yağları‎nı Tercih Etmeliyim

Soru Gönderen: Özlem GENÇ

Hocam merhaba ben yaz ve kış aylarında farklı masaj yağlarını kullanmak istiyorum ama bunun için ne hangi yağları tercih edeceğimi çok fazla bilmiyorum. Sizden ricam cilt yapısı ve yaz, kış farkına göre hangi yağları tercih etmeliyim açıklayabilir misiniz?

Uzmanın Cevabı

Masaj Yağlları

Masaj Yağlları

Masaj sırasında bir takım bitkisel yağlar kullanılır bu çok farklı bir tercihtir bazen karışımlarda olabiliyor kişinin yapısına göre yağ seçilebilir. Bazı kişilerin cildi biraz daha yağlı veya kuru ise ona göre belki biraz daha yoğun yapılı yağlar tercih edilebilir. Yada cildinin yapısı alerjik ise ona göre bir yağ seçilebilir. Bu bazı yağlara bir takım aromatik yağlarda katılabilir kişinin kaslarını dinlendirmesi ağrısını çözebilmesi spazmı çözebilmesi gibi günlük sıkıntılarımıza iyi gelebilmek adına onlara da örnek verebiliriz. Bir baş ağrısını İngiliz nanesi ile kesebiliriz veya kan dolaşımınızı biberiye ile hızlandırabiliriz veya bir mide veya bağırsaklarla ilgili sıkıntılarınızı bir karın masajı yaparken zencefille veya bir kakule yağıyla destekleyebiliriz gibi daha çok örnekler verebiliriz.

Yaz veya kış dönemine göre bir takım yağlarında kullanımı değişebilir yazın sıcak olduğu için daha ince yapılı yağları tercih edebiliriz bunların başında susam yağı ve Hindistan cevizi yağı gelir. Çok ince yapılı olduğu için masajınızı hem rahat yaparsınız hem de yazın cilt onu çok daha rahat emer. Kışın ise atlı badem yağı olabilir zerdali çekirdeği yağı olabilir

2 Yorum

  • Merhabalar. Çok merak ettiğim bir soruyu yanıtlamışsınız teşekkür ederim. Fakat sakıncası yoksa bende bir soru soracağım. Önerdiğiniz yağ markaları ve nerede satıldıklarını da söyleyebilir mısınız?

Yorum Yap