Soru - Cevap

Masaj Yağı Hazırlama Tarifi

Masaj Yağı Hazırlama Tarifi

Evde Masaj Yağı Hazırlama

Soru Gönderen: Banu YİĞİTALP

Daha önce size gelen bir soruda evde masaj yağı nasıl yapılır? bunu anlatmıştınız ben sizden rica etsem masaj yağı hazırlama konusunda bir tarif yapabilir misiniz?

Uzmanın Cevabı

Öncelik bilinmesi gereken şey her bir masaj yağının farklı bir görevinin olduğudur. Çünkü bitkilerin insan hayatında farklı, farklı görevleri vardır. masaj yağlarının kökeninde de bitkiler olduğu için hangi yağı seçmeniz gerektiğinin önemi büyüktür. Bitkiler kadar bitki esanslarının da faydası ayrı bir şekilde ele alınmalıdır bu iki karışım bir araya geldiğinde inanılması güç mucizeler içerirler bugün belki de bir sürü yoldan denenip geçmeyen rahatsızlıklar bitkisel tedaviler sonucunda geçmiştir. Peki madem böyle olduğuna göre sizin için hangi masaj yağı önemlidir okuduktan sonra kendiniz karar verin.

MASAJ YAĞI TARİFLERİ

Öncelikle çok çalışanlar ve stresli olanlar için lavanta yağı ile papatya yağını karıştırabilirsiniz bunun için 3 adet çay kaşığı taşıyıcı yağı iki damla lavanta yağına karıştırmalısınız ardından da iki damla papatya yağı kullanırsanız bire bir olacaktır.

Uyku sorununuz varsa o zaman lavanta ile mercanköşk yağını karıştırınız bir damla kabe samanı ekledikten sonra karışımınız hazır olacaktır.

Genellikle bayanların adet dönemleri sıkıntılı geçer bu dönemde sıkıntılarınızı azaltmak için adaçayı yağı ıtır yağı ve gül yağını karıştırabilirsiniz

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 3,00 / 5)

1 Yorum

  • Merhabalar. Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim. Farklı sitelerden aldığım tarifleri yapamadım kıvamı tutmadı. Verdiğiniz taarifi denedim şuan da masaj yağı yanımda. sürekli dediğiniz şekilde yapcam.

Yorum Yap