Soru - Cevap

Masaj Uzmanı Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Masaj Uzmanı

Masaj Uzmanı Olmak İstiyorum, Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Soru Gönderen: Aylin KARATEPE

Hocam merhaba ben Aylin İzmir’ de oturuyorum ve masaj konusuna oldukça hakimim diyebilirim. Yalnız ben profesyonel bir şekilde masaj hizmeti sunmak istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemeliyim bu hizmeti veren salonlar resmi kurumlardan sertifika istiyorlar mı?

Uzmanın Cevabı

Eğer ki masaj konusuna hakimseniz o zaman sizin sertifikalı eğitim programlarına katılmanızda fayda var. Milli eğitim bakanlığının düzenli olarak masaj kursları vardır bu kursların amacı sizleri masaj konusunda doğru bilgilendirip ve bu konuda tam yeterliliğe sahip, masajı bir meslek olarak kabul etmiş profesyonel masaj uzmanı yetiştirmektedir. Bu kurslar sonunda sizlere milli eğitim bakanlığından onaylı masöz/ masör’ lük belgesi verilecektir. Bu belge ile yetkin yerlerde çalışabilirsiniz yada kendinize bir yol çizebilirsiniz.

NASIL BİR YOL İZLEYEBİLİRSİNİZ?

Belki küçük bir ayrıntı ama İlk önce masaj konusunda evden mi çalışacaksınız yoksa müşterilerin ayağına siz mi gideceksiniz bunun kararını vermelisiniz. Çünkü başlangıçta masraflarınız ona göre değişkenlik gösterecektir ve hizmetlerinizle ilgili fiyatlandırma konusunda ona göre bir listelendirme yapacaksınız.

Evde masaj hizmeti verecekseniz o zaman size bir masaj yatağı yağlar ve buna bağlı olarak değişik ekipmanlar gerekecek ama müşterilerin evlerine gidecekseniz o zaman bir portatif masaj yatağı almanız gerekecektir. Ve yağlarınızı bulunduracağınız çok amaçlı bir çanta

Ya da son olarak bir masaj salonu açmak istiyorsanız o zaman sizin bir işletme ruhsatı almanız gerekiyor bununla ilgili konuları da resmi kuruma danışmalısınız.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 3,00 / 5)

1 Yorum

Yorum Yap