Soru - Cevap

Masaj Salonuna Giderken Ne Giyilir

Masaj Salonuna Giderken Ne Giyilir

Soru Gönderen: Cansu BİLDİK

Merhaba ben masaj salonuna gitmek için randevu aldım ama masaj salonuna giderken nasıl bir kıyafet giymem gerektiğini bilmiyorum. İlk kez deneyeceğim içinde heyecanlıyım acaba masaja giderken özel bir kıyafet giymek yada yanımızda götürmek gerekir mi?

Uzmanın Cevabı

Öncelikle yalnız siz değil ilk kez masaj salonuna gitmek isteyenlerin başlıca merak konusudur bu sizin sorunuz sayesinde de buna bir açıklama getirelim.

Şunu belirtmem gerekiyor ki masaj salonları gerginlik için değil aksine gerginlik atmak için vardır dolayısıyla üzerime onu mu giysem bunu mu giysem şeklinde sorularla kafanızı meşgul etmeyin. Masajın anlamı bir nevi kan dolaşımını düzene sokmaktır o nedenle sizin dikkat etmeniz gereken şey lastikli giyeceklerden uzak durmanız çünkü onlar vücudunuzu sıkacağı için rahat bıraktırmayacak ve o bölgelerde kan dolaşımı daha yavaş olacaktır.

Yanınızda ne götüreceğiniz konusunda ise zaten masaj salonlarında müşterilerine havlu olsun peştamal olsun bornoz ve terlik veriliyor ama isterseniz siz kendi mayonuzu getirebilirsiniz. Masaj salonlarındaki amaç oldukça basittir ve müşterinin rahatlaması bunun için koşturmaca ile iş yapmamak için masaja başlama saatinizden 15 dakika öncesinde orada hazır olmanızı tavsiye ederim daha sonra bir duş alıp kendinizi gevşetebilirsiniz. Bu masaja hazırlık aşamasında size iyi gelecektir. Erken gelmeniz de size zaman açısından yarayacaktır. Zaten uzman kişi masör ya da masözler sizlere masaj öncesinde bilgi verecektir ve sizden masaja mani bir durumunuzun olup olmadığı sorulacaktır. Çünkü bazı durumlarda masajın yapılmaması gerekir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 oy, ortalama: 3,89 / 5)

1 Yorum

  • Masaj salonlarında verilen havlu peştemal ve şortu asla giymem. Evden kendim götürürüm herşey bana özel olur, sürekli kaldığım bir masaj salonu ise orada dolaba koyarım. Mekanlar da verilen giysiler ne kadar sağlıklı tartışmak gerek..

Yorum Yap