Soru - Cevap

Masaj Salonlarını Neye Göre Seçmeliyiz

Masaj Salonlarını Neye Göre Seçmeliyiz

Masaj yaptırılacak mekanı seçerken nelere dikkat edilmeli ?

Soru Gönderen : Şükran BALLI KARABULUT

Hocam merhaba ben düzenli olarak masaj yaptırmak istiyorum fakat herhangi bir masaj salonuna gidebilirmiyim yoksa bu konuda dikkat etmem gereken hususlar var mıdır?. Masaj yaptırmak için yer seçerken nelere dikkat etmem gerekiyor bu konuda aydınlatabilir misiniz?

Uzmanın Cevabı

Şimdi öncelikle sadece masaj için düşünmemek gerekir aynı konu her hastalık için geçerlidir bu da hijyen konusudur. Yani masaj için seçeceğiniz mekanın temiz olmasına dikkat edin. Dİğer bir önemli husus ise nasıl bir masaj hizmeti alacağınızı bilmeniz daha doğrusu bunun kararını vermeniz çok önemlidir. Amacınız sadece masaj alarak rahatlamak ise onun için daha çok aromatik etki veren masaj salonlarını tercih edebilirsiniz. Ancak tıbbi amaçlı bir masaja ihtiyacınız var ise o zaman daha donanımlı bir masaj salonunu tercih etmeniz gerekecektir.

Aslında masaj deyip kesinlikle geçiştirmemelisiniz. Çünkü eklemler ve kas sinir sistemleri üzerinde masajın etkisi büyüktür dolayısı ile işinin ehli olmayan yerlerde yaptırılan masaj sizlerde daha kötü etkiye ve tedavi sürecinizin de daha çok uzamasına neden olacaktır.

Bunun için masaj salonunda bulunan personelin nitelikli olmasına ve de sertifikalı olmasına dikkat etmelisiniz. Niteliksiz elemanlar tarafından yapılan bir masaj sonucunda sakat kalabilme olasılığınız dahi vardır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

1 Yorum

  • Mekan seçimini sürekli yanlış yapıyorum. Gittiğim bütün mekanların hizmetini beğenmiyorum. Bir salona sürekli gitmek istiyorum tam burası diyorum fakat hizmet kalitesini beğenmiyorum. İstanbul bahçelievlere yakın bir mekan var mıdır bildiğiniz?

Yorum Yap