Soru - Cevap

Masaj ile Selülitlerimden Kurtulabilir Miyim

Masaj ile Selülit

Masaj Yaptırarak Selülitlerden Kurtulabilir Miyim

Soru Gönderen: Ayla TANRIVERDİ

Hocam merhaba ben kilolu bir bayandım ve yaza hazırlık olarak yaklaşık 15 kg civarında bir kilo verdim. Ancak şu an bacaklarımda selülitler var bu nedenle mayo ve bikini giyemiyorum masaj yaptırarak selülitlerden kurtulabilir miyim bu işi hızlandırmak için masaj aleti varmıdır. Varsa benim için söylermisiniz.

Uzman’nın Cevabı

Selülit aslında bir dolaşım sorunudur yani çok korkulacak bir şey değildir. Ostrojen hormonu bu görüntünün ortaya çıkmasına neden oluyor. Beylerde ise testesteron hormonu sayesinde selilüt yok denecek kadar azdır. Selülit aslında bölgesel dolaşım bozukluğudur yani biz kilo alıp verdikçe de oluşmaktadır..bazı hanımlarda az, bazı hanımlarda ise selülit çoktur. Burada 1 ile 4 arasında bir derecelendirme oranı vardır.. Ancak sonuç olarak dokunmadan yatarken ve uzanırken selülitlerimizi görebiliyorsak bu en son aşamadır diyebiliriz.

EVDE SELÜLİT MASAJI İÇİN

Selülit masajını sizde evde yapabilirsiniz. Selilütli bölgeye ritmik ve seri hareketlerle aşağıdan yukarı doğru ovalamalar yapabilirsiniz.. Aşağıdan yukarı doğru yapılmasının nedeni ise lenf yollarının açılmasını sağlamaktır lenf yolları açılmazsa vücutta bir ödem gelişir ödem de aynı zamanda selülitleri oluşturmaktadır o nedenle bu ödemleri gidermek şarttır.

SELÜLİT İÇİN MASAJ YÖNTEMİ

Selülit masajı konusunda tavsiye edebileceğim bir yöntem var venüs 4d yöntemi bu bir radyo frekans yöntemidir. Kolay bir uygulama ve bölgesine göre 45 dakika kadar sürebiliyor 5-7 seans olarak uygulanıyor. İlk seanstan itibaren portakal görüntüsü ortadan kalkıyor.. Venüs 4d yöntemini uygularken hemen arkasından da beslenme yöntemi öneriliyor.

Doğru masaj, lifli beslenme ve bol su içmek selülitin tedavisinde önemli rol oynuyor.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır ?

1 Yorum

Yorum Yap