Soru - Cevap

Masaj Eğitim Derslerini Nereden Alabilirim

Masaj Eğitimleri

Masaj Eğitimleri İle İlgili Bilgi Verir Misiniz?

 

Soru Gönderen: Mihriban Ceyda SÖNMEZ

Merhaba hocam kendimi şanslı biri olarak hissediyorum çünkü masaj yapma konusunda iyi bir yeteneğim var. şu an amatörce masaj yapıyorum yaptığım masajlardan herkes memnun ağrı noktalarını bulduğumu söylüyorlar. Benim size sormak istediğim konu ben profesyonel olarak bu işin eğitimini almak istiyorum bunu alabileceğim yerler var mı ve masaj eğitimleri hakkında bilgi verebilir misiniz teşekkür ediyorum.

 

Uzmanın Cevabı

Öncelikle sizi tebrik ediyorum çünkü masaj yetenek isteyen bir konu bir çok kişi masaj konusunda eğitim de almış olsa bu ağrı noktalarını bulma konusunda başarısız diyebilirim. Zaten profesyonel anlamda bu işi yapmak istiyorsanız 520 saatlik bir masöz eğitimi almanız gerekmekte aksi takdirde masözlük yapmanıza izin verilmiyor. Bu nedenle hazırlanmış bir çok kurs yer alıyor dilerseniz araştırdıktan sonra bunlardan bir tanesini seçip güzel bir eğitim alabilirsiniz.

Bu masaj kurslarından üç ana başlık altında eğitim verilmektedir bunlardan birincisi Sportif Masajlar ikincisi tıbbi tedavi amaçlı yapılan masajlar ve üçüncüsü lenf dranaj masajları bu kurslarda kimlere masaj yapamayacağınız ya da kimlere masaj yapabileceğiniz konuları detaylı bir şekilde anlatılmaktadır masajın temelinde aslında bu üç ana başlık yer almaktadır. Daha sonra ise masajın nasıl yapıldığı ve etkileri hakkında detaylı bilgi verilmektedir. İstanbul’da masaj kursu veren işletmeleri listeledigimiz sayfamıza bakmanızı öneriyorum.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 3,50 / 5)

2 Yorum

  • Mihriban hanım benim hiç yeteneğim yoktu. Bende bu ise girmek ve güzel vakit geçirmek için masaj kursu almayı istedim hiç bişey bilmiyordum ve öğrendim. Şuanda uzmanlık yapıyorum. Size de başarılar…

Yorum Yap