Anadolu Yakası Masaj Salonları

Maltepe İlçesindeki Masaj Salonları

Maltepe Masaj

İstanbul’un Maltepe İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Maltepe İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

My Boss Masaj Salonu

Kalamış Masaj Salonu

Bunları Biliyor Muydunuz?

Rahatlatıcı etkisinden dolayı birçok kişi düzenli olarak masaj yaptırır. Farklı tekniklerle uygulanan masaj, amatör ve profesyonel merkezlerde uygulanabiliyor.

Masaj eğitimine sahip olan kişi masör olarak adlandırılır. Gün geçtikçe masajın insan üzerindeki etkisinin artması nedeniyle uzman çalışanların sayısı da artış gösteriyor. Doğru teknik ve hareketlerle uygulanan masaj kişi üzerinde olumlu etkiler sağlar.

Çeşitli ağrıları dindirme özelliğine sahip olan masaj ellerle veya farklı araçlarla uygulanabiliyor. Rahatlatıcı özelliği ve sinir sistemini düzene sokması nedeniyle günün herhangi bir saatinde masajdan yararlanılabilir.

Vücuttaki ağrıların giderilmesi nedeniyle tercih edilse de yaralanma, kaza sonucundaki burkulmalarda iyileştirme etkisi de vardır. Kas gevşemesi ve rahatlaması için de masaj yöntemine başvurulur. Kaslarda hızlı çalışma ve ısınmalar sağlayan masaj, kan dolaşımına etki etmektedir.

Farklı masaj tekniklerinin olması, uygulamanın amacına yönelik yapıldığında işe yaradığını gösteriyor.

Maltepe İlçesinin Tarihi

Tarihi Bizans İmparatorluğu’na dayanan Maltepe, 16. Yüzyılda kurulmuştur. Türk egemenliğine alınmasıysa Orhan Gazi döneminde Akça Koca, Konur Alp ve Gazi Abdurrahman komutanları tarafından olmuştur. Maltepe tarihi konumu bakımından önemli bir yerleşim alanıdır.

Ulaşım İmkanları

Maltepe bölgesine demiryolu ve karayoluyla ulaşım yapılıyor. E-5 Karayolu altından demiryolu imkanından yararlanılır. Karayolundan Maltepe’ye yapılabilecek seferler Bağdat Caddesi, Bostancı ve Pendik güzergahı üzerinden yapılır. 10 adette PTT hizmet birimi hizmet veriyor.

Gezilecek Yerler

Marmara Denizi kıyısına bakan ilçe, turizm bakımından denizi geçim kaynağı olarak değerlendirir. Eğitim seviyesi bakımından da Maltepe üst sıralardadır. Maltepe’de görülecek tarihi yerler şöyledir;

-Bakireler Tapınağı

-Maltepe Piknik Alanı

-Yeşilyurt Vadi

-Maltepe Park AVM

-Başıbüyük Süreyyapaşa Camii

-Maltepe Sahil Piknik Alanları

-Beşçeşmeler,

-Süreyya Plajı

-Remzi Paşa Köşkü

-Fenerli Köşk

-Vordonisi Adası

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap