Masaj Ansiklopedisi

Lomi Lomi Uzak Doğu Masajı

Lomi Masaj

Lomi Lomi Hawaii’de masaj anlamına gelmektedir ve tek kişi ile de yapılır ama genelde birden çok kişi tarafından yapılan bir masaj türüdür. Sırtınızda ve karnınızda masajcının elleri ve kollarını gezdirerek yaptığı bir masajdır. Lomi Lomi Uzak Doğu Masajı Avrupa ve Amerika’da hızla yaygın bir hale gelmiştir. Hem ruh dinginliği hem de beden dinginliği sağlayan Lomi Lomi Masajı Hawaii’de Şamanistler tarafından krallara yada üst düzey kişilere yapılan bir masajdır. Hawaii’de bu masaja tapınak masajı olarak bakarlar. Sıcak özel yağlarla dingin hareketlerle saygı ile yapılır yapılırken mobilizasyon teknikleri kullanılır. Huna adındaki eski bir Hawaii felsefesine göre bütün insanlar içindeki problemleri çözmeyi başarabilen bir enerjiye sahiptir işte bu enerjiyi de Lomi-Lomi Masajı sayesinde ortaya çıkarırlar.

Uzakdoğu Lumi Lumi Masajı

Uzakdoğu Lumi Lumi Masajı

   Lomi Lomi Masajının kökeni çok eskilere dayanmaktadır. Temeli sevgi ile harmoniyi aramak olan Huna adlı bir felsefenin parçası olarak kabul edilir. Devamlı akıcı ve hassas dokunuşlarla vücudumuzdaki negatif enerjiyi yok ederek huzurlu bir sakinlik hissi verir. Aslında birçoğumuz hatıralarımızın, inandığımız şeylerin ve buna benzer programların beynimizde depolandığını sanırız ama bunlar sadece beynimizde değil bütün hücrelerimize depolanmaktadır. Hawaii’de insanlar bir düşüncenin bile enerji akışımızı etkilediğini söyler bu yüzden Hawaii’de rutin sağlık kontrolü gibi insan vücudundaki enerji akışı kontrolü yaparlar. Eğer bir engel varsa Lomi Lomi ile bu engeli ortadan kaldırırlar.

Bu masaj çok çok önceden savaş kararlarının alımından önce devlet adamları yaptırırdı. Bu açıdan bakıldığında Lomi Lomi Masajının en önemli özelliklerinden biri de masaj esnasındaki gevşemeden dolayı karar alma mekanizmasını aktifleştirmesidir. Lomi-Lomi Masajı da diğer masajlar gibi etkisini bir iki gün içerisinde gösterir. Bu sebepten dolayı tatildeyken Lomi Lomi Masaj yaptıran kişiler son günlerde yaptırmayı tercih ediyor bu sayede tatil dönüşü etkisini göstermiş olan Uzak doğu Masajı sayesinde işlerine daha motive bir şekilde ve enerjik bir vücutla başlamış oluyorlar. Tabi ki bu da iş performanslarını olumlu yönde etkilemektedir. Lomi Lomi Masajını erkekler kadınlara oranla daha çok tercih etmektedir. Erkeklerin genellikle kadınlara göre çalışma şartları daha zorlu olduğu için bu masaj onlar için büyük bir nimet sayılır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 4,75 / 5)

2 Yorum

  • Lomi Lomi hakkın da sayenizde bilgi sahibi oldum. Sizlerden tek ricam bu masajı İstanbul bahçelievler de hangi merkez yapıyor ? mail ile cevap verirseniz çok sevinirim.

Yorum Yap