Soru - Cevap

Kupa Çekme Masajı

Kupa Çekme ( Vakumlu Masaj ) Püf Noktaları

Kupa Çekme Masajının Püf Noktaları Nelerdir?

Soru Gönderen: Nihal CEYLAN

Hocam merhaba ben birkaç ay önce akupunktur tedavisi aldım sırt bölgelerimdeki ağrılarım biraz da olsa hafifledi doktorum bana kupa masajı (hacamat) önerdi. Şimdi kupa masajı yaptıracağım bun masaj türünün herhangi bir püf noktası var mıdır varsa söyler misiniz?

 

Uzmanın Cevabı

Kupa masajını diğer tedavilerden ayıran özelliklerinden en önemlisi bunun insanda travmatik bir etkiye neden olmamasıdır. Kupa masajının etkisi uzun zaman sürer ve üstelikte ciddi manada bir yan etkisi yoktur. Kupa masajını ihtiyaç duyduğunuz her zaman rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Kupa çekmenin bir çok yararı vardır ve bunların başında da hücrelerin beslenmesi konusu gelmektedir bu sayede kan dolaşımınız hızlanacaktır daha sonrasında ise kalbinizin çalışması düzene girecektir. Kupa masajı genellikle sırt bölgesinde oluşan ağrılar sonucunda yapıldığı için asit birikimini de tedavi amaçlıdır. Bu sayede eklemler güçlenmektedir.

Sırta Bardak Çekme Masajının Püf Nokları

EVDE KUPA ÇEKME MASAJININ PÜF NOKTALARI

Kesinlikle bardak içine konan kolonyalı pamuk azlık çokluk oranı bakımından çok iyi bir şekilde ayarlanmalıdır.

Pamuk üzerine alkolün az konulmasından sakınılmalıdır aksi takdirde pamuk yanar ve o zamanda vakumlama olayı gerçekleşmez üstelik cildin yanmasına neden olur

Bardak içinde pamuk yakıldıktan sonra içeride ki oksijen tükenene kadar yanacağından pamuk sönmeyecektir ancak bu noktada kenarlardan içeri oksijen (hava) girerse pamuk sönmeyecek ve yanmaya devam edecektir bu sayede de cildiniz yanabilir.

Bel Ağrıları için Kupa Çekme Masaj Tedavisi

Sırta Bardak Çekme Masajı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 oy, ortalama: 3,38 / 5)

2 Yorum

    • Zafer Bey memnun kaldınız mı bende yaptıracağım ama bana yaptıran kişinin yorumları gerekli. Ona göre hareket etmem gerekiyor.

Yorum Yap