Masaj Ansiklopedisi

Klasik Masaj Yaptırmanın Faydaları

Masaj Salonu

Klasik masaj, birçok kişi tarafından rahatlamak veya iyi hissetmek için tercih edilir. Masajın sağlık yararları ise alternatif bir yol olarak görülür. Masaj gerçekten de alternatif tedavilerin başında gelir. Ağrı, zayıf kan dolaşımı ve esneklik gibi fiziksel sorunları ele almak için yararlıdır. Ayrıca stres, anksiyete ve depresyon gibi ruhsal durumların azaltılmasında da faydaları vardır.

Klasik Masaj hakkında bilinmesi gerekenler

Klasik Masaj hakkında bilinmesi gerekenler

Ağrı kesici olması masajın temel sağlık faydalarından biridir. Boğaz, sırt, kas ağrılarından muzdarip olanların rahatsızlığını masaj hafifletmektedir. Spor ile ilgili yaralanmalarda, yaralanma yerinde iyileşme için katkıda bulunan masaj yardımcı olarak kullanılan bir tedavidir. Baş ağrısı, özellikle migren yüzünden sorun yaşayan insanlar, masaj sayesinde genel ağrılarında azalma hisseder. Kronik olanlar, kanser ve osteoartrit gibi ağrılı hastalıklar da sık sık tedavi programlarına masaj eklemekte yarar vardır. Masaj sağlık yararlarından başka dolaşımını artırır. Masaj stimülasyonu alanlarına kan ve lenf akımını iyileştirir ve aynı zamanda vücutta daha kolay dolaşımı olmasını teşvik eder. Bu da vücuttan toksinlerin net şekilde atılmasına yardımcı olur. Düzenli klasik masaj, sağlıklı kan basıncını korumak ve bağışıklık geliştirmeye yardımcı olur. Esneklik sağlama da masajın sağlık faydalarından biridir. Masaj sırasında serbest bırakılan kaslarda gerginlik oranı azalır ve daha esnek hale gelir. Genellikle eklemler bile daha esnek hale getirilir. Düzenli masajdan sonra daha derin nefes hareketli ve duruşta düzelmeler meydana gelir.

Klasik Masaj stresi azaltmada da son derece etkilidir. Birçok kişi stres nedeniyle kas gerginliği gibi fiziksel sorunlar yaşar. Masaj insanların dinlenmelerine izin verir ve acıyı yok ederek gergin alanların çalışmasına yardımcı olur. Masaj fiziksel temas gibi hemen hemen tüm insanların refahı için başkalarının dokunuş gerektiren özel bir büyü gibidir. Aynı zamanda yatıştırıcı ve birçok kişi için rahatlatıcıdır. İnsanlar genelde de vücutlarındaki sorunların farkında olmak ve zihinsel stres durumlarından sıyrılarak masaj ile bu stres ve sıkıntıları atmaya çalışır. Masaj düşüncesi bile psikolojik bir yatırımdır.

Klasik masaj, anksiyete veya depresyon hislerinden muzdarip insanların akıllarını sakin kılar. Ruhu geliştirmek için masajı kullanmak mümkün olabilir. Gergin vücuttan salınan endişeli hissi yok etmesi mümkündür. Masaj ruh geliştirmek ve sık sık depresyona eşlik eden fiziksel rahatsızlık duygularını azaltmaya yardımcı olarak vücutta kimyasal salınımı arttırır.

Klasik Masaj Hareketleri

Klasik Masajda Uygulanan Hareketler

Klasik Masajda Uygulanan Hareketler

Titreşim Hareketi : Vücudu sıvazlama ve yoğurma hareketleriyle ısıttıktan sonra uygulanır. Isınarak dinlenmiş kasları daha fazla rahatlatmak ve kasları toksinlerden arındırmak için uygulanan bir harekettir

Friksiyon Hareketi : Friksiyon sorunlu bölgenin ısınması için yapılan bir harekettir. Friksiyon hareketi sayesinde ısınan ağrılı bölgenin ağrısı büyük ölçüde azalır. Bu hareketle dinlendirilmesi amaçlanan kaslar rahatlatılır.

Yoğurma Hareketi : Sıvazlama işleminden sonra uygulanan harekettir. Yoğurma diğer bir adıyla petrisaj Klasik Masajın en çok uygulanılan bir hareket türüdür.

Darbeleme Hareketi : Masaj bittikten sonra yapılan bir harekettir. Bu hareketle vücudun uyanması hedeflenir Diğer hareketlerle iyice dinlenmiş olan kaslarımız bu hareketle kendine gelir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,00 / 5)

5 Yorum

  • paylaştıgınız bilgiler gerçekten çok degerli internette bu kadar detaylı bir bilgi sunan site daha görmedim hatta sizin dışınızda masaj çeşitlerini bu kadar derinlemesine ele alan bir sitede yok desem yeridir bir çok masaj sitesi full mutlu son masaj salonlarının reklamlarını yapmak amacı ile kurulmuş siz onların dışında kalıp farklı bir hizmet verdiginiz için çok teşekür ederim sitenizin sürekli takipçisinim artık..

    • Güzel ve övgü dolu yorumunuz için çok teşekür ederiz Yeşim hanım, amacımız masaj konusunda en dogru bilgileri ziyaretçilerimize sunmak

  • doğru eller tаrаfındаn yаpıldığındа kişiyi çok rаhаtlаtır, kаslаrı аçаr ve vаrsа uyku sorununu dа çözebilir. mаsörün аvuç içlerinin, pаrmаk eklemlerinin ve hаttа dirseklerin işin içine girmesi ile vücudunuzun hаmur kıvаmınа gelmesi mаsаj sehpаsındа hаfif hаfif sızmаnız ile sonuçlаnаbilir.

  • Bi ton mаsаj çeşidi аrаsındа en çok kullаnılаn temel mаsаj şeklidir. isveç mаsаjı olаrаk dа geçer. kаslаrа yönelik bir mаsаjdır, ruhlа filаn pek ilgilendiği yoktur, ne de olsа bаtılılаr tаrаfındаn doğululаrdаn trаnsfer edilerek geliştirilmiştir. аmа iyi gelir, rаhаtlаtır.

  • en basit ve en kullanılır masaj türüdür. Hemen hemen herkes yapabilir. Rahatlamak için kardeşime veya kız arkadaşıma yaptırıyorum :) çok rahatlatıyor insanı, benim düşüncem salonlara para vermeden de herkes tarafından yapılan masaj budur..

Yorum Yap