Soru - Cevap

Kese köpük ve yağ masajı

Kese köpük ve yağ masajı

Kese / Köpük Masajı Ve Yağ Masajını Nereden Alabilirim

Soru Gönderen: Elmas YILDIRIM

Kese ve köpük masajı konusunu çok merak ediyorum yap ile yapılan ve kese köpük şeklinde tamamlanan masajların insanı çok rahatlattığını duydum gerçekten böyle mi bunları yapan yerler varmı?

Uzmanın Cevabı

Öncelikle kese bizim kültürümüzden gelmektedir eskiden beri türk hamamlarında yapılan bir gelenektir ve ilk aşamadır. Kesinlikle vücudunuzda yoğunlaşmış olan terin atılmasından sonra temizlenmek amaçlı uygulanır bu sayede vücuttaki gözenekler açılır ve vücudun hava alması sağlanır bu durum toksik maddelerin dışarı atılmasıyla sonuçlandırılır. Kesinlikle cildinizdeki ölü derinin kaldırılması ve vücuttan atılması için faydalı bir durumdur güzel bir kesenin ardından yapılan köpük masajı gergin olan kaslarınızın gevşemesini sağlayacaktır bundan dolayıda vücudunuz da veya eklem bölgelerinizde ağrılar varsa otomatikman vücut gevşeyip rahatlayacağı için geçecektir.

Türk insanı için kese ve masaj oldukça önemlidir atalarımız bunun bilincine varmışlar ki eski tip hamamlarda bu işler için görev yapan tellaklar vardır günümüzde ise bu tellakların yerini masözler veya masörler almıştır. Onların görevleride aynen tellaklar gibi gelen müşterilerin gerginliğini üzerlerinden atmaktır.

Günüzmüzde köpük ve kese masajı yapan lüks oteller,  masaj salonları ve hamamlar vardır bunların hepsinde hizmet en iyi şekilde verilmektedir ek olarak kese ve köpük masajı sonrasında aromatik yağlarla destekli masaj yapılarak rahatlama sağlanmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

2 Yorum

  • kese zaten ister istemez insanı çok rahatlatıyor. Her kese yaptıkça kendimi çok iyi ve rahat hissediyorum. Muhtemelen kese ve yağ ile yapılan bu masajlar insanı daha çok rahatlatacaktır.

  • Arkadaşlar nisanlimla beraber gidebileceğiz yer bayan kadar arıyız temiz nezih bir masaj varsa …tel 0555*** numaralı hardan msj bekliyorum lütfen yanlış anlasilmasin

Yorum Yap