Anadolu Yakası Masaj Salonları

Kartal İlçesindeki Masaj Salonları

Kartal Masaj Salonlari

İstanbul’un Kartal İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Kartal İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Dream Masaj Salonu

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj psikolojik, fizyolojik ve mekanik bakımdan kişiye yarar sağlar. Masaj anında masörün uyguladığı dokunuş rahatlatıcı özellik taşır. Rahatlamanın verdiği haz sonrasında kişi vücudunun farkına varacak ve bakımlılık hissine kapılacaktır.

Fiziksel özellikleri bakımından değerlendirildiğinde masaj, masör ile masaj yapılan kişi arasında hayat enerjiyi adı verilen enerjinin değişimi söz konusu olur. Canlılar arasında enerji değişimi makinelerle elde edilemez.

Masajla ilgili yapılan klinik araştırmalar, zihinsel uyanıklığı arttırdığını ve matematiksel zekayı keskinleştirdiğini gözler önüne sermiştir.

Kas dokuları masajla yağlanır ve vücudun optimum hareketleri daha iyi çalışmaya başlar. Stres azalır, yorgunluk giderilir, kemik ve kas hastalıkların tedavisi doğal yollarla tedavi edilmiş olur. Bel, sırt ağrısı yaşayanlar için masaj yararlı olacaktır.

Kan dolaşımını arttırıcı özellikte olması masajı kırışıklıklarla savaşmada etkili hale getirir. Masaj ayrıca stres hormonlarının azalmasında yardımcıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun belli bölgelerindeki ağrıları azaltmaya yardımcıdır.

Kartal İlçesinin Tarihi

Kartal 6. Yüzyılın başlarından itibaren tarihinin incelenebildiği bir ilçedir. Yapılan kazılarda Bizans dönemine ait olduğu bilinen kalıntılar bulunmuştur. Kartal’ın Osmanlı Devletine tamamen geçmesi 1329 yılında olmuştur. 1908 yılına kadarsa Üsküdar Mutasarrıflığı’na bağlı Sancak olarak kalmış, daha sonraysa İstanbul ilinin ilçesi olmuştur.

Ulaşım İmkanları

Kartal ilçesinde ulaşım denizyolu, demiryolu ve otoyol ile sağlanıyor. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanına da 15 km uzaklıktadır. Vapurla ulaşım Adalar ilçesine yapılırken, deniz otobüsü seferleri Yalova iline yapılıyor. Boğaziçi Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne giden otoban kullanılarak ya da E5 karayolundan Kartal’a geçiliyor. Kadıköy-Kaynarca metrosunun bir durağıysa Kartal’dadır.

Gezilecek Yerler

Kartal nüfusu oldukça kalabalık bir ilçedir. Kültür mozaiği olarak adlandırılan Kartal, çeşitli milletten insana bir arada rastlanabilecek bir yerdir. Turizm ve hizmet sektöründe ekonomiye katkısı olan semtte gezilecek yerler şu şekilde sıralanabilir;

-Aydos Ormanı

-Aydos Tepesi

-Dragos Tepesi

-Kartal Sahili

-Kartal Cem Evi

-Kartal Merkez Camii

-Kartal Stadyumu

-Surp Nisan Ermeni Kilisesi

-Saklı Dere Piknik Alanı

-Aydos Mesire Alanı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 3,25 / 5)

Yorum Yap