Avrupa Yakası Masaj Salonları

Kağıthane İlçesindeki Masaj Salonları

Kagithane Masaj Salonlari

İstanbul’un Kağıthane İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Kağıthane İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Bu ilçe için henüz bir ilan açılmamış, Size yardımcı olamadıgımız için üzgünüz. Dilerseniz üst menüden Masaj Salonları linkimizi takip ederek, diğer ilçelerdeki konumu size en yakın masaj salonlarını bulabilirsiniz

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj çok çeşitli yöntemlerle uygulanır. Özel tekniklere sahip olan masajların uygulama alanları da farklıdır.

Stres hormonlarını azaltma, depresyonu yatıştırma, ağrıları azaltma ve bağışıklık sistemini güçlendirme özelliklerine sahiptir.

Dinlendirici ve canlandırıcı etkisinin olması yanında hastalıkları iyileştirme etkisi de vardır. El hareketlerinin ritmik olması gerginliği giderir ve sindirim sistemi, solunum, dolaşım, sinir sisteminde olumlu etkiler bırakır.

Zihnin gevşemesini sağlaması stresi uzaklaştırır. Bedene uygulanan ritmik el hareketleri vücut sıvılarını harekete geçirir ve kanın kalp ile ciğerlere ulaşımını hızlandırır.

Doğal tedavi yöntemi olan masaj ciltte uyarılar yaratarak derin tabakalara ulaşır. Organlar üzerinde etkisi vardır ve enerji kazandırır.

Enerji kazanımını sağlayan Hint masajı omuz, yüz, boyun ve kafatasına uygulanır ve yumuşak dokuları harekete geçirir. Böylece enerji dengesi korunur. Uzak doğu masajlarıysa son zamanlarda önem kazanan bir diğer türdür.

Kağıthane İlçesinin Tarihi

İlk olarak 626 yılında ilçeyle ilgili kalıntılara rastlanır. İstanbul surlarının çevresinde kurulu olan bir köy olarak karşımıza çıkar. Dünyanın önemli su yollarından olan İstanbul Boğazı’nın batısında Avrupa Yakası’nda yer alıyor.

Ulaşım İmkanları

Kağıthane ilçesine ulaşım Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle yapılıyor. 2019 yılında tamamlanacağı düşünülen tüp geçit de Avrupa yakasından Kağıthane’nin Hasdal kavşağına bağlanacağı bilinmektedir.

Gezilecek Yerler

Haliç yakınlarında bulunan Kağıthane, yüz ölçümü küçük olan ilçeler arasındadır. Merkez konumda olmasıysa nüfusunun yoğun olmasına neden olmuştur. 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşan Kağıthane’de gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

-Sadabad Camii

-Hasbahçe Mesire Alanı

-Atiye Sultan Sarayı

-Miniatürk

-Kağıthane Kasrı Hümayunu

-Yeni Çeşme

-İmrahor Çeşmesi

-Poligon Sarayı

-Kasr-ı Cenan

-Kasr-ı Neşat

-Koşu Köşkü

-Sadabad Sarayları

-Poligon Sarayı

-Kağıthane Köyü

-Karakolhane Koğuşu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 3,50 / 5)

Yorum Yap