Anadolu Yakası Masaj Salonları

Kadıköy İlçesindeki Masaj Salonları

Kadikoy Masaj Salonlari

İstanbul’un Kadıköy İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Kadıköy İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Selen Masaj Salonu

Beyaz Melek Masaj Salonu

Altıyol Masaj Salonu

Esila Masaj Salonu

Lüks Masaj Salonu

Elit Masaj Salonu

Blue Woman Masaj Salonu

Marina Masaj Salonu

Lavie Masaj Salonu

Deniz Masaj Salonu

Çınar Masaj Salonu

Kalamış Masaj Salonu

Fever Masaj Salonu

Alora Masaj Salonu

Elena Masaj Salonu

Bunları Biliyor Muydunuz?

Vücut yüzeyine el aracılığıyla yapılan tedavi masaj olarak adlandırılır. Masajın olumlu etkileri ilk çağlardan itibaren bilinir. Masajın yapıldığı bölgede dokular harekete geçer. Deri yüzeyine yapılmasıyla kan damarları genişler ve enerji kazanımı sağlanır.

Tüm vücuda uygulanabildiği gibi masaj vücudun bir bölgesine de uygulanabilir. Kuru ellerle ya da kremler, özel yağlarla da yapılabilir. Özel araçlar tercih edilerek uygulanan masajlar ise mekanik masaj olarak adlandırılır.

Kasların gerginleşmesi, vücudun yağlardan arındıktan sonra sarkmasını engelleyerek estetik kazanması amacıyla da masaj yaptırılır.

Dokular ve organik işlevler üzerinde etkili olan masaj deri yumuşamasında, ölü hücrelerin dökülmesinde, yağ bezlerinin salgılamış olduğu yağın vücuttan atılmasında da yardımcıdır. Kan hücrelerini harekete geçirir ve vücutta bulunan zehirli maddeler dışarı atılır.

Deri altında bulunan kan akımının hızlanması sayesinde vücuttaki ödemler ve morartılar kısa sürede geçer.

Kadıköy İlçesinin Tarihi

İstanbul’un kuruluşundan daha eski yıllara dayanan Kadıköy, MÖ 3000 yıllarına ait kalıntılara sahiptir. Çeşitli tarihi kalıntılarıyla Fenikeliler, İyonyalılar, Traklar, Romalılar, Anadolu Selçukluları, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Ulaşım İmkanları

İstanbul’un merkezi konumlarından olan Kadıköy’de ilçe sakinleri ulaşım için vapurları kullanıyor. İlçenin vapur iskeleleri Haydarpaşa, Kadıköy, Bostancı’da bulunur. Kadıköy ilçesinin sınırlarında bulunan Haydarpaşa gar binası aracılığıyla demiryolu hattı istasyonu da kullanılarak Anadolu yakasından Gebze’ye kadar banliyö ulaşımı yapılabiliyor. Kadıköy-Kaynarca Metrosu D-100 karayolu boyunca geçiş yapmaktadır.

Gezilecek Yerler

Güzel coğrafyası ve zengin tarihiyle Kadıköy gezilip görülecek yerler bakımından şanslı sayılan ilçeler arasındadır. Kadıköy’de gezilecek yerlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

-Kadıköy Boğa Heykeli

-Moda Çay Bahçesi

-Moda Sahili ve Yoğurtçu Parkı

-Tarihi Moda İskelesi

-Süreyya Opera Binası

-Bağdat Caddesi

-Bahariye Caddesi

-Göztepe Özgürlük Parkı

-Kadıköy Balıkçılar Çarşısı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 oy, ortalama: 4,26 / 5)

1 Yorum

Yorum Yap