Soru - Cevap

Kaç çesit masaj türü var

Popüler Masaj Çeşitleri - İstanbulMasaj

Yaygın olarak kullanılan masaj çeşitleri

Soru Gönderen: Nazlı ÇAMLIBEL

Hocam merhaba benim merak ettiğim bir sorum var toplamda kaç çeşit masaj türü vardır ? Bu masaj çeşitlerinin hangileri, hangi ağrılarda etkilidir ?

Uzmanın Cevabı

Dünya genelinde uygulanan yaklaşık olarak 22 tane masaj türü vardır ancak benim size önemli olarak belirtmek istediğim 8 adet masaj türü vardır bu masaj türleri ve özelliklerini sizinle paylaşayım

Thai Masajı :  İskeletlerdeki eklemlerde ve kas yapısındaki gerginliklerin azaltılması ve ağrıların kesilmesi amaçlı olarak yapılır. Bu sayede organlar düzenli bir şekilde çalışır.

Shiatsu Masajı: Shiatsu kelime anlamıyla parmakla bastırmak anlamını taşımaktadır. İnsanın refleks noktalarına yapılan baskı ile tedavi sağlanmaktadır.

Refleksioloji Masajı:  İnsanın ayaklarının altında bedenin tüm bölgelerine gelen noktalar vardır ayak altına yapılan masajla insan vücudunun denk geldiği noktalarda uyarılmalar sağlanıyor.

Tui Na Masajı: Vücudun boyun, omuz, sırt, kafa bölgelerine tedavi amaçlı uygulanır ve bu bölgelerdeki ağrı ve sızıların azaltılmasına yardımcı olur.

Aromaterapi Masajı: Tamamen kişinin ruhsal olarak rahatlamasını sağlamak amacıyla aromatik kokularla yapılan bir masaj türüdür. Masaj sırasında bitkisel yağ özleri kullanılarak toksinlerin atılması sağlanmaktadır.

Reiki Masajı: Reiki masajında insanın vücuduna kesinlikle dokunulmaz insan vücudunda 7 tane çalkra bölgesinin açılması sağlanır ve bu sayede negatif enerji vücuttan dışarı atılır.

İsveç Masajı: Dünya genelinde bilinen bir masaj türüdür ve tamamen dinlendirici amaçlı yapılır. Bitkisel yağlardan destek alınır ve kasların yumuşaması hedeflenir.

Spor Masajı: Kasların yenilenmesine yardımcı olur, oluşabilecek problemlerin engellenmesini amaçlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 3,00 / 5)

3 Yorum

  • Tui Na Masajı ve Refleksioloji Masajı gerçekten çok etkili faydasını gördüm insanı rahatlatıyor ve sakinleştiriyor bunların dışında İsveç Masajı’nıda önerebilirim. Üstelik fiyatlar çok pahalı değil.

  • en çok beğendiğim masaj türü Shiatsu Masajı’dır. Parmakla ve hafifçe rahatlatıcı olan bu masajı her hafta mutlaka birkez yaptırıyorum. Bu masajın ana merkezi İstanbul da nerededir?

Yorum Yap