Soru - Cevap

Kabızlık Önleyen Bağırsak Masajı

Kabızlık Masajı Nasıl Yapılır

Kabızlığa İyi Gelen Bağırsak Masajı

Soru Gönderen: İlknur AKGEYİK

Hocam merhaba doktor benim metabolizmamın yavaş çalıştığını söyledi yavaş çalıştığı içinde sürekli olarak kabızlık gibi bir durumla karşı karşıya kalıyorum ilaçlarla bu durumu geçiştirmeye çalışıyorum ancak bundan da rahatsızım kabızlık önleyen bir bağırsak masajı var mıdır?

Uzmanın Cevabı

Aslında kabızlık sizde olduğu gibi tüm insanlarda baş belası bir durumdur verdiği fiziksel rahatsızlığın yanı sıra psikolojik olarak ta etkisi hiçte hafife alınmayacak kadar çoktur. İlaçlar kabızlık sıkıntısını ortadan kaldırabilir ancak çözüm olarak bir sonuç değildir çünkü ilaçlarında nadiren de olsa yan etkileri vardır. Ancak hiçbir yan etkisi olmayan ve evinizde istediğiniz zaman kendinize uygulayabileceğiniz bağırsak masajları büyük ölçüde işinizi çözecektir. Bu masajlar sizde olumlu gelişmeler yapacaktır.

Karın ve Bağırsak Masajı

Karnın ve bağırsak bölgelerine farklı şekillerde yapılan hareketler vardır bu masaj hareketleri esnasında basınç kullanmadan hafif şekilde acı vermeden yapmak gerekir. Aslında karın ve bağırsak masajları ta ki 19. yy.dan bu yana etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Nefes egzersizleriyle birlikte karın ve bağırsak bölgelerine yapılan masaj kabızlık sorununuzu ortadan kaldıracaktır.

Kabızlık Masajı Nasıl Yapılır?

Karnın apandisit bölgesinden başlıyorsunuz ve dairesel bir biçimde ellerinizi karnınızda gezdiriyorsunuz kesinlikle her masajda olduğu gibi bu masajda da saat yönünde hareket etmeniz doğru olandır. Bu şekilde yukarıya doğru hareket etmelisiniz ta ki kaburga bölgesine gelene kadar daha sonra oradan aşağıya doğru tekrar ineceksiniz kasıklara kadar. Bunu üç dakika boyunca 3 kez uygulamalısınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

1 Yorum

  • dediklerinizi uyguladım fakat hiç fayda etmedi. Doğal olarak sumak kaynatıp için. %100 çözüm

Yorum Yap