Soru - Cevap

İyi Bir Masaj Nasıl Yapılır Sırları Nelerdir?

iyi bir masaj nasıl yapılır

Soru Gönderen: Ekrem BOZDEMİR

Hocam merhaba ben merak ediyorum da iyi bir masaj nasıl yapılır ve de iyi bir masajın belirli bir sınırı varmıdır. Sevgilime masaj yapmak istiyorum bana birkaç ipucu verebilirmisiniz?

Uzmanın Cevabı

Güzel bir masaj yapmanın özellikle karşı cinsle aranızda çok özel bir bağ kurmanızda yardımcı olacaktır bunun yanı sıra sizi gerginlikten ve stresten uzaklaştırır. Öncelikle iyi bir masajın bir çok yolu vardır bunlardan bazılarını sizlere örnekleyebiliriz.

Dokunma ile Enerji Veren Masaj:

İnsan vücudunda yapılan hızlı hareketler metabolizmanın uyarılmasına ve harekete geçirilmesine yarar bu sayede de kişi kendini daha enerjik hissedecektir. Bu dokunuşlara masajda eklediğiniz zaman etkisi daha uzun sürecektir. Örneğin size şöyle anlatabiliriz. Sevgilinizin başına masaj yapmaya başlayın çünkü insanların sinir uçları kafa derisinde bulunmaktadır bunlar uyarıldığı zaman sevgilinizin canlanmasını sağlarsınız. Bunu nasıl yaparsınız kendiniz koltuğa oturun ve sevgilinizi bacaklarınızın arasına alın daha sonra onun kafasına parmağınızın ucuyla tepe noktasından başlayarak boyna doğru ovalayarak inin. Bu hareketi birkaç kez ardı ardına tekrarlayın daha sonrasında ise hareketi biraz daha genişleterek kafanın bütününe yayın. Bu onda bir uyarılmaya neden olacaktır. Daha sonra devam etmek isterseniz bu daha da etkili olacaktır ona karın üzerine doğru uzanmasını söyleyin ve sırtına hafif şekilde darbecikler kondurun. Öncelikle yine boyundan aşağıya doğru omurgasında ilerleyin. Aynı hareketi her iki yan tarafta de tekrar ettikten sonra avuç içlerinizle baskınızı biraz daha artırın bunu biraz denedikten sonra gerginliği azalacaktır.

İşte iyi bir masajın daha keyifli anlara gitmede büyük bir önemi vardır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap