Masaj Ansiklopedisi

Hint Masajı Nasıl Yapılır

Hint Masaji Nasıl Yapılıyor

Hint masajının tarihçesine baktığımız zaman çok eski bir masaj türü olduğunu anlıyoruz, yaklaşık 2000 bin yıldır uygulanan bu ayurveda masajı, yaşam bilimi içinde ortaya çıkmıştır. Bu yaşam bilimine göre sağlıklı bir vücuda sahip olmak için hücre ve dokularımızı beslemeli onlara ihtiyacı olan şeyi sunmalıyız bunun yanı sıra da ihtiyacı olmayan kurtulmak istediği şeylerden de vücudumuzu arındırmalıyız yani toksinlerden.

 

Herkesin bildiği gibi hint kadınları güzelliklerine çok önem verirler. Güzelliklerine sadece yüz güzelliği olarak değil komple bir güzellik olarak özen gösterirler. İşte bu hint kadınlarının güzellik sırlarından bir tanesi ve en önemlisi hint masajıdır. Biz de size bu hint masajı hakkında bilgi vermek istedik. Hint masajı banyo öncesinde hintli kadınların güzel kokulu aromalarla yaptırdığı bir masaj türüdür bu masaj sayesinde kadınlar baştan aşağı güzelliklerini korurken sağlıklarını da korumuş oluyorlar. Bu masajı en etkili hale getirmek için bütün vücuda bol miktarda öz yağ sürülmesi gerekir. Daha sonra bu sürülen öz yağı bütün vücuda yedirmek amacıyla eller yardımıyla dairesel hareketler uygulanır böylece öz yağ bütün vücuda sinmiş olur. En çok tercih edilen yağlardan biri gül yağıdır ama siz tabi ki kendi tercihinize göre farklı yağlarda kullanabilirsiniz gül yağını kullanmalarının bir nedeni de güldeki rahatlatma hissi veren yağın özelliği ve kokusundaki hafifliktir. Bu yağlarla yapılan masaj sayesinde cildinizin gençliğini korurken kas ve lenf sıkılaşmalarını ortadan kaldırmış olursunuz ve vücudunuzun oksijen alımını fazlalaştırırsınız.

 

Hint masajının bir diğer adı da Çampisaj masajıdır bu masaj sayesinde tüm vücudumuzu rahatlatmış oluruz bunun yanı sıra zihnimizi dinlendirerek zihinsel bir rahatlama hissi de uyandırır. Vücudumuzda marma denen noktalar mevcuttur bu marmalar vücudumuzun dengesini korur hint masajını yaparken işte bu marma noktalarına basınç uygulanır ve uygulanan basınç sonrası akupresür ortaya çıkar bu sayede de kişinin çakraları dengelenmiş olur. İşte hint kadınlarının kendilerine yaptığı en büyük iyiliklerden biri bu masajdır. Bu masajı yapmak için Hindistan’a gitmeye gerek yok hemen hemen her ülkede özel hint masajı yapan merkezler mevcuttur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap