Masaj Ansiklopedisi

Hanımlara Selülit Masajı Nasıl Yapılmalı

Hanımlara Selülit Masajı Nasıl Yapılmalı

Hormon ihlali, fizyolojik olmayan hızlı kilo alıp verişler, kas aktivitesinin yetersizliği ve bilinmeyen birçok faktör selüliti oluşturuyor ve tüm kadınların en büyük sorunudur. Kilo vermekle selülitin sona ermeyeceğini ifade eden Profesyonel Masaj Tedavisi Uzmanı Mehmet. S, selülit masajının bu konudaki faydalarına değindi ve tekniği hakkında bazı bilgiler verdi.

Hanımlar selülitleri kısmen de olsa gidermek için, kendi kendilerine bitkisel yağlar ile masaj tekniklerini uygulayabilirler:

Kalçalar ilk hafta yumuşak masaj ve saat yönüne göre dairevi, sonraki zamanlarda kalçalar aşağıdan olmak üzere yukarıya kadar dairesel petrisaj (yoğurma), dikey petrisaj ve parmak ucu iğne batırma manipulasya yöntemini uygulayabilirler.
Diz kapağı üzeri tüm alanlar için ilk hafta; dikey ve iki el çapraz dairesel, parmak ucu iğne batırma yöntemi kullanılır. Sonraki zamanlarda ise tüm bu hareketlerle birlikte dikey ve avuç içi petrisaj, iki el çapraz petrisaj manipulasyalarını uygulayabilirler.
Düzgün masaj nasıl yapılmalıdır

Selülit Giderici Bitkisel Yağlar ve Masaj Yöntemeri

Selülit Giderici Bitkisel Yağlar ve Masaj Yöntemeri

Asla yüksek basınçlı masaj yapılmamalıdır. Sadece bitkisel yağlar kullanılmalıdır. Kalçalar dahil kalça kısmının tamamı diz kapaklarına kadar olan bölgeler selülit bölgeleri. Hanımlar ellerini kullanarak rahatlıkla kendilerine selülit için masaj yapabilirler. Uygulama başarısı, bitkisel yağlar ile masaj basıncını ve manipulasya tekniklerini yeterli kullanmalarına bağlıdır. Çok baskı ve masaj uygulanması, tümörlere ve damarların patlamasına yol çıkabilir.

Beden toleransları farklı olduğundan alerji testi yaptırmadan asla yağ bileşenleri kullanılmamalıdır. Kol, dirsek altına çok az yağ bileşeni sürülerek 20 dakika bekleyin, kızarıklık veya herhangi bir sorun yoksa rahatlıkla uygulanabilir. Yağların birçoğu çok aktif ve yakıcıdır, bu özellik dikkate alınmalıdır, yoksa cildinizde ciddi yanıklar meydana gelebilir.

Selülit için bitkisel yağlar

Selülit giderici bitkisel masaj yağları

Selülit giderici bitkisel masaj yağları

Zambak yağı, keten yağı, ardıç yağı, portakal yağı, buğday yağı, nane yağı, susam yağı, yasemin yağı, anason yağı, lavanta yağı, limon yağı, biberiye yağı, jojoba yağı, çemen yağı.

Adet ve hamilelik döneminde dikkat

Kadınların adet ve hamilelik dönemlerinde damar yapılarındaki iç basınç değeri çok yüksek olduğundan vücutlarına bilinçsizce masaj veya kese etmemelidirler çünkü damar yapısı iç veya dış basınç altında kalıp ezilerek zarar görebilir.

Tümör ve damar hastalığı olanlara masaj yasaktır, Ödem ve varis gibi tıkanıklıkları olanlar, klasik masaj da dahil hiçbir masajı yaptırmamalıdırlar.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yorum Yap