Soru - Cevap

Hamilelik Sonrası Masaj Aleti Kullanılır mı ?

Doğum Sonrası Masaj ile Kilo Verme

Doğum Sonrasında Masaj Aleti Kullanmanın Zararı Var Mı?

 Soru Gönderen: Hatice KIRCI

Hocam kolay gelsin ben hamile bir bayanım henüz doğum yapmadım bu benim ilk doğumum olacak ancak oldukça fazla kilo aldım doğum sonrasında zayıflama sürecine girmeyi planlıyorum ve bu süreç öncesinde size masaj aletleri konusunda bir soru sormak istiyorum. Doğum sonrasında kilo vermek için Masaj aleti kullanmanın zararı var mıdır?

Uzmanın Cevabı

Öncelikle sizi tebrik ediyorum inşallah sağlıklı bir doğum gerçekleştirirsiniz tüm bayanların genel sorunudur bu hamilelik sonrasında kilolar. Hamileliğiniz sırada ister istemez yediklerinize dikkat edemiyorsunuz ve bu size daha sonrasında verilmesi zor kilolar olarak geri dönüyor. Aslında doğum süreci oldukça yıpratıcıdır bu nedenle hamilelik öncesindeki vücudunuza dönmeniz ya imkânsız ya da bir hayli uğraştırıcı olacaktır. Ancak önceki canlılığını kazandırmak sizin elinizde olacak.

Bu noktada ise bayanlar ister istemez doğum sonrasında da emziriyorlarsa diyetlerine çok fazla dikkat edemez ancak bunu masaj aletleriyle desteklemek mümkündür. Özellikle karın ve kalça bölgelerinde biriken yağlar yeni doğum yapmış bir annenin yeteri kadar kendine yüklenememesi nedeniyle yerleşirler bu durumla karşı karşıya kalmamak adına sizin burada yapmanız gereken şey titreşimli masaj aletlerinden faydalanmak olacaktır. Masaj aleti kullanma vücudunuza yüklenmenize gerek bırakmayacağı için oldukça iyi bir çözümdür. Üstelik ritmik hareketler sayesinde biriken yağlar bu şekilde parçalanacaktır sizde bu yağları bol sıvı tüketimi ile vücudunuzdan dışarı atabilirsiniz.

Doğum Sonrası Masaj

1 Yorum

  • Öneriniz için teşekkür ederim şuanda 7,5 aylık hamileyim. Doğumdan sonra masaj yaptıracağım inşallah. Bu arada kızımız oluyor :)

Yorum Yap